Monday, 5 June 2023 |

Як за волю спинялись серця

покоління запам’ятають.

Так, герої не вмирають,

і їх славі не буде кінця.

А. Дмитрук

Ільгар Салехович БАГІРОВ

(22 травня 1970 – 30 вересня 2014)

капітан, командир роти 11-го батальйону територіальної оборони «Київська Русь»

Народився в родині військовослужбовця. 1992 року закінчив Харківське вище військове авіаційно-інженерне училище. Офіцер 69-го бомбардувального авіаційного полку. Закінчив Академію Збройних Сил України — факультет виховної та соціально-психологічної роботи. Служив в Гостомельській бригаді зв'язку. 2002 року звільнився із лав ЗС України, працював на керівних посадах.

У березні 2014 року повернувся до армії, служив заступником командира роти з виховної роботи, 11-го батальйону територіальної оборони «Київська Русь».

Командир блокпоста на трасі, що зв'язує російський Ростов-на-Дону з Дебальцевим капітан Ільгар Багіров (позивний «Балу») відзначався відчайдушною сміливістю і військовою кмітливістю. Блокпост, яким командував І. Багіров, і після його смерті продовжують називати «блокпост Балу».

1 вересня 2014-го при розвідці між Дебальцевим і Фащівкою (Перевальський район) в бою з російськими збройними формуваннями капітан Багіров, щоб не потрапити у полон, підірвав себе і терористів гранатою. Був похований невідомими на місці бою.

Згодом вдалося знайти місце поховання, І. Багіров був перепохований 27 листопада 2014-го в місті Ірпінь.

За особисту мужність і героїзм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, вірність військовій присязі під час російсько-української війни нагороджений орденом «За мужність» III ступеня (22.1.2015, посмертно).