2017 рік в Ірпені оголошено Роком освіти і медицини.
За словами Ірпінського міського голови, левова частка міського бюджету передбачена на розвиток і реформування саме цих галузей у регіоні.
Напередодні Нового року українці найчастіше бажають одне одному здоров’я. Це – найважливіше для людей у сучасному світі. Якісна медицина, а відтак і здоров’я мешканців – це те, до чого активно рухається Ірпінь відповідно до своєї стратегії розвитку до 2020 року.
«Ставши до управління містом, ми одразу приділили увагу медицині. Вже у 2015-му в Ірпені з’явилася нова сучасна дитяча поліклініка, де працюють вузькопрофільні спеціалісти та дитячі лікарі-стоматологи. Розміщені кабінет масажу, ЛФК, сучасний фізіотерапевтичний кабінет тощо. Приємно, коли навіть іноземні гості захоплюються такою ідеєю і зізнаються, що у їхніх містах таких закладів немає. Того ж року ми утеплили приміщення дитячої лікарні та поміняли там старі трухляві вікна. Стаціонарне та поліклінічне відділення Ірпінської дитячої міської лікарні оснастили високовартісним медичним обладнанням: апарат ультразвукової діагностики, ЕКГ, сумка-укладка першої медичної допомоги, дефібрилятор, апарат штучної вентиляції легень, концентратор кисню та інше устаткування, – розповідає очільник Ірпеня Володимир Карплюк. – Великим проривом для медицини Ірпеня стало відкриття трьох амбулаторій сімейного типу. Відтепер хворі можуть отримувати кваліфіковану медичну допомогу поруч зі своїм домом. Цього року ми відкрили у місті сучасний мамологічний центр. Зовсім недавно в Ірпінській міській лікарні з’явився ще один операційний блок, оснащений якісним обладнанням із Німеччини, а у поліклініці для дорослих відкрився стоматологочний рентгенкабінет з дентальним рентгенапаратом і ортопантомографом».
«Але це тільки початок. Великі сподівання і плани маємо саме на 2017-й рік», – додає Ірпінський міський голова.
У новому році на медичну галузь чекає чимало змін. Найперше – у рамках програми інформатизації медичної сфери регіону буде закуплено усім лікарям ком’ютери, встановлено систему зв’язку між усіма медоб’єктами, амбулаторні карти хворих стануть он-лайн доступними, а до лікаря можна буде записатися через Інтернет. «Також ми плануємо закупити сучасний рентген-апарат, новітнє обладнання для УЗД, МРТ або КТ апарат. Ми хочемо, щоб ірпінчани мали змогу проходити діагностику і лікування у себе вдома, не виїжджаючи для цього до Києва чи інших регіонів. А гості із інших населених пунктів могли б отримати тут якісну послугу відповідно до прозорого ціноутворення», – підкреслив В.Карплюк.
Головним та найскладнішим проектом в Ірпені залишається будівництво сучасного медичного центру із дитячою реанімацією, стаціонаром, гінекологією, пологовим відділом, а також різноманітними діагностичними центрами та лабораторіями. «Проект цього об’єкту на виході і ми активно шукаємо інвесторів для його реалізації. А поки що плануємо обладнати дитячу реанімацію на базі нашої міської лікарні. Щоб маленьких хворих не доводилося транспортувати до столиці чи Боярки», – додав очільник міста.
Володимир Карплюк наголосив, що головну ставку у 2017-му будуть робити на підвищення кваліфікації лікарів та медперсоналу. Адже якість медичної послуги у першу чергу залежить від лікаря, а не техніки чи відремонтованого інтер’єру. Уже у січні ірпінські травматологи поїдуть на стажування до Німеччини. Ведуться перемовини також із спеціалізованими закладами Польщі та США. Крім того, буде підписано угоди про співпрацю з університетом ім. Богомольця та академією Шупика.
«Планів і роботи дуже багато. Я прошу мешканців Ірпеня долучатися до реформування та удосконалення медичної сфери регіону. У нас діє Гаряча лінія із гуманітарних питань. Ваші пропозиції та зауваження прошу залишати там. Вони усі будуть зафіксовані і обов’язково розглянуті, – звернувся до мешканців Ірпеня Володимир Карплюк. – І хай Новий рік подарує усім нам здоров’я, аби вистачило сил і наснаги втілювати задумане в життя!»