Алгоритм дій при самостійному розрахунку розміру житлової субсидії наступний:
Увага! При розрахунку сукупного доходу сім’ї не враховується державна соціальна допомога на дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, а також допомога внутрішньо переміщеним особам. Решта видів соціальних виплат (в тому числі стипендія) підлягають обліку.
Для приватних підприємців, які обрали спрощену систему оподаткування, сукупний дохід (незалежно від отриманого прибутку) за кожен місяць розраховується за таким принципом:
Формула розрахунку субсидії
Спочатку потрібно з’ясувати середній дохід на одну людину в сім’ї. Для цього доведеться підрахувати сукупний сімейний дохід за місяць – це сума зарплат і пенсій всіх, хто проживає з вами (навіть якщо вони прописані в іншому місці).
Сукупний сімейний дохід потрібно розділити на кількість всіх, хто проживає в квартирі. Отримана цифра і буде середнім доходом на одну особу в сім’ї. Тепер цю суму потрібно розділити на прожитковий мінімум (1853 грн), а потім розділити ще на коефіцієнт два. Те, що вийшло, множимо на 15. Отримана сума – це обов’язковий відсоток платежу. Щоб перевести цей відсоток в гривні, його потрібно помножити на сукупний сімейний дохід за місяць. В результаті вийде сума обов’язкового платежу – стільки сім’я повинна сплачувати за комунальні послуги.
Далі дивимося в платіжку за минулий опалювальний сезон. Якщо сума, яка вийшла після розрахунків, менша, ніж та, що ви сплачуєте за комунальні послуги, у вас є право на субсидію. Щоб дізнатися розмір субсидії, потрібно від загальної суми за “комуналку” відняти суму обов’язкового платежу. Тобто за комунальні послуги ви будете вносити тільки обов’язковий платіж, все інше погашатиме субсидія.