Верховна Рада України ратифікувала Меморандум про спільні наміри Урядів України та Німеччини і Рамкової угоди по залученню кредиту 500 млн. євро для відбудови сходу України.
«Цим законопроектом передбачено ратифікацію Меморандуму про спільні наміри Уряду України та Уряду Федеративної Республіки Німеччина і Рамкової угоди, як невід’ємного додатку до Меморандуму, що дозволить залучити кредит KfW для відбудови східної частини України у розмірі 500 млн. євро»,- повідомив Віце-прем’єр-міністр – Міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Геннадій Зубко, представляючи проект на засіданні Верховної Ради України.
За словами Геннадія Зубка, з цих коштів – 200 млн. євро передбачені як макрофінансова допомога, а 300 млн. євро – для фінансування проектів з енергетики, відновлення та модернізації об’єктів інфраструктури та фінансування комунальних та інших підприємств, які забезпечують життєдіяльність в східних регіонах.
Віце-прем’єр-міністр України зазначив, що мова йде про 5 областей: Запорізька, Харківська, Дніпропетровська, Донецька та Луганська. З банком KfW вже відпрацьовано 49 проектів: «Україна підготувала свої проекти і передала їх на розгляд KfW. Тепер чекаємо на оперативну реакцію наших партнерів».
«Ці гроші підуть на відновлення економіки всієї країни», – наголосив урядовець.
«Пріоритетними проектами стануть транспорт, енергетика, теплопостачання, енергоефективність, водопостачання, водовідведення, соціальна інфраструктура, відновлення та будівництво житла», – повідомив Віце-прем’єр-міністр України.
Геннадій Зубко наголосив, що спільна українсько-німецька робоча група погодила проектні напрями спрямування кредиту та обсяги фінансування. На проекти в галузі енергетики буде спрямовано близько 150 млн. євро, на постачання товарів – 60 млн. євро, на інфраструктуру – 90 млн. євро.
За його словами, Рамковою угодою, як невід’ємним додатком до Меморандуму, визначено фінансові умови кредитування: «Процентна ставка – до 4,5 %, термін кредитування – до 15 років, пільговий період – 5 років».
«Прийняття законопроекту забезпечить фінансування проектів по відновленню інфраструктури в постраждалих від збройного конфлікту регіонах по модернізації інфраструктури в регіонах, які взяли на себе основне навантаження із забезпечення внутрішньо переміщених осіб», – підкреслив урядовець.