На потреби навчальних закладів у 2017 році заплановано понад 46 млн грн., це – з бюджету розвитку, а є ще витрати (зокрема на будівництво шкіл) з загального бюджету, які уточнюються, бо процес, як кажуть, триває. У якій мірі покращиться матеріально-технічна база дитячих садочків і шкіл в Ірпені? Як буде враховано наплив дошкільнят і школярів? Що вдасться відремонтувати, добудувати, озеленити?
Олег Білорус, заступник начальника управління освіти і науки Ірпінської міської ради зазначає, що на сьогодні проблема наявності місць у школах і садочках є гострою. Це обумовлено об’єктивними причинами: місто Ірпінь є привабливим як для переселенців зі сходу України, так і для мешканців Києва та інших регіонів України. Це закономірно, нормально, але стрімко посилюється навантаження на інфраструктуру міста, зокрема на навчальні заклади. Тому мерія міста форсує вирішення цієї проблеми. Зрозуміло, що 1-2 роки – замалий термін для кардинального її вирішення. Це при тому, що функція надання освіти – прерогатива держави, передбачена Конституцією, отже, будівництво шкіл – функція держави, а не органів влади на місцях. Бо ж будівництво нової школи потребує надзвичайно великих капіталовкладень. Та держава, зачиняючи школи у невеликих населених пунктах, звідки масово виїздять люди через відсутність роботи, не поспішає будувати їх там, куди вони мігрують у пошуках кращого життя.
Останнім часом функція надання освіти трансформується в освітню послугу. А між цими речами є суттєва різниця. «Люди мають розуміти, що проблему шкіл самотужки швидко вирішити неможливо», – зауважує Олег Білорус.
Тим часом 1 вересня в Ірпені відкриється садочок «Колібрі» по вул. Сковороди. У листопаді запрацює садочок на вул. Курортній. Плюс у кожному великому садочку (таких чотири) додається по одній групі повного дня, і в невеличких садочках – по одній групі короткострокового перебування дітей, тобто, до обіду.
Керівництво міста, враховуючи ситуацію, змушене місцеві кошти спрямовувати на добудову шкіл. Наразі готові експертні звіти по надбудові третього поверху у школі №2, по будівництву триповерхової прибудови школи №17. Загальні будівельні роботи до 1 вересня там будуть закінчені, однак потім ще кілька тижнів триватимуть внутрішні оздоблювальні роботи, клеєння-фарбування, установка меблів. Отож стоїть завдання орієнтовно у жовтні увести дітей в нові класи.
Разом із тим з нового навчального року має відкритися ліцей інноваційних технологій на 180 місць на вул. З.Алієвої. Він дещо зменшить навантаження в інших навчальних закладах. Це має бути навчальний заклад європейського рівня за змістом і формою. Форма – це меблі, обладнання, засоби візуалізації, зручна система навчання, модульні столи. Зміст – це якість викладення матеріалу, нові методики навчання.
Тривають проектні роботи по школі №12, однак прибудувати там приміщення вдасться лише у наступному навчальному році.
Кожна ірпінська школа має свій профіль, тож тривають ремонти профільних класів, вони будуть забезпечені сучасним обладнанням, інтерактивними дошками, засобами мультимедіа, комп’ютерами. Виділені кошти і на ремонт вбиралень – до 1 вересня це буде зроблено. Закуповуються меблі у школи, бо додаються класи, особливо початкові, у садочках нові групи отримають меблі, посуд, білизну, книжки та іграшки.
Відремонтовано актову залу у школі №18 й дахи у школі №18 та НВО «Освіта».
Здійснюються роботи з будівництва та реконструкцій спортивних майданчиків. «Усі вони мають проекти з експертними висновками, – акцентує освітянський очільник. – Це – відповідь тим ЗМІ, які стверджують протилежне. Найбільші капіталовкладення спрямовано у спортивні майданчики школи №3 – вона територіально найбільша й зі спортивним ухилом. Спортивний майданчик школи №17 обладнано дренажною системою, оскільки він розташований в низині». Отож, проводити у школах уроки фізкультури і спортивні заняття зі змаганнями в позаурочний час буде зручно і комфортно.
Завершився тендер за програмою утеплення (енергозбереження) навчальних закладів. Цьогоріч це школи №1, №3 і дитячий садочок №6. Будуть залучені кошти міжнародних фінансових організацій – і роботи розпочнуться. Це, зокрема, заміна кухонного обладнання, котлів, лічильників, вікон, дверей, утеплення стель і стін. Зрозуміло, що треба максимально встигнути до 1 вересня, щоб не заважати навчально-виховному процесу.
На фінальній стадії, коли з територій навчальних закладів вийде велика техніка, здійснюватиметься благоустрій з озелененням.
Джерело – http://theirpin.city/read/articles/article/14461