5 серпня керуючий справами виконавчого комітету Максим Плешко взяв участь у регіональному семінарі «Спроможність міст керувати місцевою енергетикою – основа енергетичної незалежності». У ході заходу Голова Держенергоефективності Сергій Савчук презентував мерам міст Київської області державну програму з енергоефективності, її переваги та особливості реалізації.
«Сьогодні ми закликаємо усі регіони країни долучитися до ініціатив Уряду у сфері енергозбереження та розробити регіональні і місцеві програми з енергоефективності. Адже залучення місцевих та регіональних бюджетів до співфінансування заходів з енергоефективності в кілька разів збільшує кількість учасників програми», – наголосив Сергій Савчук.
«Поглянемо на статистику. За період дії нашої програми, станом на 3 серпня, у Львівській області видано кредитів на “негазові” котли та енергоефективні матеріали на суму близько 40 млн гривень. Це в 4 рази більше за середній показник обсягу виданих кредитів у регіонах. Причина полягає у тому, що у Львівській області, окрім державної, діє регіональна програма, відповідно до якої з обласного бюджету здійснюється відшкодування 15%/20% річних за кредитами на утеплення. Так, позичальники мають змогу отримати подвійну допомогу. Більш сприятливих умов для впровадження енергоефективних заходів ще не було», – пояснив він.
Тому Агентство активно працює з місцевими органами влади та органами місцевого самоврядування в цьому напрямку. На сьогодні підписано вже 21 Меморандум про намір місцевої влади відшкодовувати частину відсоткової ставки за кредитами на утеплення житла для населення. Вчора, 4 серпня, такий Меморандум підписано з Київською міською державною адміністрацією.
«Сьогодні ми бачимо, що мери міст зацікавлені у таких програмах. Вони усвідомлюють, що підвищення енергоефективності – це наша спільна відповідальність. Тому, маючи такий дієвий продукт, як програма з енергоефективності, потрібно об’єднати зусилля і разом працювати в цьому напрямку», – зауважив Сергій Савчук.
Голова Агентства також підкреслив позитивну динаміку попиту на програму: «Темпи реалізації програми вражають. Зокрема, у травні видано кредитів на «негазові» котли та енергоефективні матеріали на суму 20 млн гривень, у червні – вже на 60 млн гривень, у липні – на 120 млн гривень. Заслуговує уваги той факт, що це не зовнішні запозичення, а наші внутрішні кошти, які залишаються на внутрішньому ринку країни, стимулюючи додаткову зайнятість».
Також у Держенергоефективності розроблено портрет позичальника. «Середній дохід позичальника від 3 до 3,5 тисяч гривень, а місячний платіж за кредитом складає 500 гривень Тому ми впевнено можемо стверджувати, що наша програма загальнонаціональна і до участі у ній залучаються широкі верстви населення, у тому числі малозабезпечені мешканці», – підкреслив С. Савчук.
Наприкінці виступу Сергій Савчук закликав мерів міст Київщини підтримати ініціативи Уряду у сфері енергоефективності та долучитися до співфінансування заходів з енергоефективності.
Довідка
Семінар організовано Мінрегіоном, Київською обласною державною адміністрацією та офісом проекту Європейської Комісії «Угода Мерів – Схід».
За матеріалами прес-служби Держенергоефективності