Наші громадяни хочуть мати таку армію, яка гарантуватиме їм волю, національну незалежність і повагу світової спільноти.
Одним із напрямів створення сучасної армії є впровадження відповідно до Закону України „Про військовий обов’язок і військову службу”, Указу Президента України „Про положення про проходження громадянами України служби у військовому резерві Збройних Сил України” принципово нового виду виконання військового обов’язку – добровільної служби у військовому резерві Збройних Сил України або інших військових формуваннях.
Проходження служби у військовому резерві полягає у додержанні резервістом вимог законодавства про військовий обов’язок, виконання умов контракту, службових обов’язків відповідно до займаної посади та інших завдань, покладених на підрозділ, в якому він проходить службу.
Відповідно до умов контракту резервіст буде щорічно залучатися на навчальні збори.
Відповідно до чинного законодавства за призваним на збори резервістом на весь період зборів, включаючи час проїзду до місця проведення і назад, зберігаються місце роботи, а також займана посада та середній заробіток.
Виплата середнього заробітку резервісту, призваному на збори, проводиться підприємством (установою, організацією), в якому працює громадянин, з наступним відшкодуванням підприємству цих витрат за рахунок коштів, передбачених у державному бюджеті на утримання Міністерства оборони України.
Державою також розробляється перелік додаткових пільг для підприємств, організацій та установ на яких працюють резервісти, незалежно від форм власності.
Порадник кандидату у резервісти „Лише вісім кроків, щоб стати резервістом”
Проходження служби у військовому резерві полягає у виконанні резервістами обов’язків відповідно до завдань, покладених на військові частини , в яких вони проходять службу. Громадяни, які не проходили військову службу, також можуть проходити службу у військовому резерві. Резервістами вони стають одразу після укладення контакту на проходження служби у військовому резерві.
Знайти відповідну інформацію можна у військових частинах; військових комісаріатах; на офіційній сторінці Міністерства оборони України; в соціальних мережах, за телефоном 0(44) 454 43 34.
Обери посаду та спеціальність для проходження служби у військовому резерві.
Подай заяву до командира військової частини. У заяві вкажи: прізвище, ім’я по батькові; дату та місце народження; місце реєстрації та фактичного проживання; посаду, на якій ти бажаєш проходити службу у військовому резерві; освіту та професію; військово-облікову діяльність (при наявності).
Разом із заявою надай: кольорові фотокартки розміром 9×12 см та 3×4 см; паспорт громадянина України; військовий квиток (при наявності); автобіографію, написану власноруч; оригінали документів про освіту.
Командир військової частини має три доби для вивчення твоїх документів, щоб прийняти рішення, яке він має тобі повідомити.
У військовій частині отримай картку обстеження та медичного огляду за формою, встановленою положенням про військово-лікарську експертизу в Збройних Силах України, при цьому твоя фотокартка має бути засвідчена гербовою печаткою військової частини.
Для проходження медичної комісії командир військової частини відправить тебе до військового комісаріату. Військовий комісар організує проведення медичного огляду військово-медичною комісією військового комісаріату, як правило, під час проведення медичних оглядів призовників. В період між призовами можна пройти гарнізонну або госпітальну військово-лікарську комісію за місцем дислокації військової частини.
Перевірка фізичної підготовки проводиться при військовій частині з урахуванням вимог спеціальності, яку ти обрав. Тобі мають повідомити показані тобою результати.
Професійно-психологічне тестування проводиться офіцерами відділів (відділень) виховної роботи (психологами) військових частин у повному обсязі за існуючими методиками у порядку, визначеному Міністерством оборони України. Підсумок тестування не розголошується.
До особової справи резервістів входять такі документи: твоя заява про бажання добровільно вступити на службу у військовому резерві; копії 1, 2, 10 сторінок паспорта громадянина України та сторінки з відміткою про реєстрацію; копія довідки про присвоєння ідентифікаційного номера; автобіографія написана власноруч та у друкованому вигляді; копії документів про народження, освіту, сімейний стан та народження дітей; характеристика з місця роботи, навчання (для працюючих, або тих, хто навчається); довідка про трудову діяльність (копія трудової книжки); картка професійного відбору та результати тестування кандидата; відомість результатів перевірки фізичної підготовки; висновок військово-лікарської комісії щодо придатності за станом здоров`я до проходження служби у військовому резерві за обраною спеціальністю; довідка про групу крові та резус-фактор.
За результатами вивчення кандидатів, які виявили бажання проходити службу у військовому резерві, командиром військової частини приймається рішення про укладення контракту.
Більше інформації можна дізнатись за телефоном: 096-61-42-193, 050-82-71-743 – помічник начальника штабу військової частини А2860 Гуцал Володимир Станіславович, на офіційному сайті Міністерства оборони України; www.vk.com/rezervist_ua та www.facebook.com/rezervist.ua