Головне управління ДПС у Київській області наголошує, що фізичні особи – платники податків повинні своєчасно повідомляти податкові органи про зміну даних, що вносяться до облікової картки платника податків. Це передбачено п. 70.7 ст. 70 Податкового кодексу України (далі – ПКУ), а також розд. IX Положення про реєстрацію фізичних осіб у Державному реєстрі фізичних осіб – платників податків, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 29.09.2017 № 822 (далі – Положення № 822).
Коли необхідно подати заяву?
Згідно з ПКУ, у разі зміни персональних даних фізична особа зобов’язана подати заяву за формою № 5ДР (додаток 12 до Положення № 822) упродовж місяця з дня виникнення змін.
Куди звертатися?
Заява подається:
Хто може подати заяву?
– Фізична особа особисто або через уповноваженого представника.
Представник повинен мати нотаріально засвідчену довіреність, а також документи, що посвідчують його особу та особу довірителя (п. 1 розд. IX Положення № 822).
Які документи необхідні?
Фізична особа подає:
Наголошуємо, що у разі неактуальності даних у податковій можуть виникати труднощі з правильним нарахуванням та сплатою податків, що може призвести до штрафних санкцій або нарахування пені.
Звертайтеся до найближчого податкового органу або скористайтеся Електронним кабінетом для подання заяви дистанційно.
2.Стратегія доходів України: Розподіл податкових ризиків
Головне управління ДПС у Київській області повідомляє, що реформування податкового адміністрування є частиною Національної стратегії доходів України — дорожньої карти для модернізації податкової та митної систем. Вона спрямована на забезпечення збалансованої податкової політики, прозорості та прогнозованості для всіх учасників податкового процесу.
Положеннями зазначеної Постанови визначені наступні основні види ризиків, пов’язані із недотриманням платниками податків норм податкового законодавства, іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на податкові органи, під час реалізації експериментального проекту:
Важливо, що запровадження системи управління податковими ризиками у ДПС забезпечить системність та єдиний підхід до управління ризиками дотримання податкового законодавства в роботі органів ДПС по всій вертикалі, зосередження зусиль податкових органів на найбільш проблемних питаннях в адмініструванні податків і зборів.
Стабільне наповнення місцевих бюджетів – ключова передумова для розвитку регіональних громад, особливо в умовах децентралізації та економічних викликів. За січень – лютий 2025 року до місцевих бюджетів Київської області надійшло 5,1 млрд грн, що на 1 млрд грн більше, ніж за аналогічний період минулого року. Темп зростання становить 123,7%.
«Збільшення надходжень свідчить про поступове відновлення економічної активності в регіоні, що є позитивним сигналом для місцевого самоврядування», – зазначила в.о. начальника Головного управління ДПС у Київській області Юліана Козаченко.
Головними бюджетоформуючими податками залишаються:
Стабільне наповнення місцевих бюджетів дозволяє громадам Київщини реалізовувати важливі соціально-економічні ініціативи. Податкова служба й надалі забезпечуватиме ефективне адміністрування податків, сприяючи економічному розвитку регіону.
ДПС у Київській області
Новини ДПС
Залишаємось на зв’язку:
Комунікаційна платформа: [email protected]
Підписатись на сторінку Фейсбук ГУ ДПС у Київській області https://www.facebook.com/tax.kyiv.oblast
Підписатись на сторінку Ютуб ГУ ДПС у Київській області
https://youtube.com/channel/UCorQvl-qMpj1Tnvz35Mgg6g?si=5OtBBEN5G8bh3q7f