Допомога на догляд надається дієздатній особі, яка зареєстрована або постійно проживає на одній житловій площі з інвалідом I чи II групи внаслідок психічного розладу, який за висновком лікарської комісії медичного закладу потребує постійного стороннього догляду, і здійснює догляд за ним.
Для підтвердження факту спільного проживання з особою з інвалідністю I чи II групи внаслідок психічного розладу у разі потреби складається акт про проведення обстеження сім’ї безпосередньо органами праці та соціального захисту населення або соціальними інспекторами. Якщо дієздатна особа постійно проживає на одній житловій площі за місцем реєстрації особи з інвалідністю I чи II групи внаслідок психічного розладу, але зареєстрована в іншому місці, обстеження сім’ї для встановлення факту догляду є обов’язковим.
– Заява затвердженої форми;
– Декларація затвердженої форми
– Копія паспорта (дієздатної особи та з інваліда I чи II групи внаслідок психічного розладу);
– Копія кода(дієздатної особи та з інваліда I чи II групи внаслідок психічного розладу);
– Довідка про склад сім’ї із зазначенням прізвищ, імен та по батькові, родинних зв’язків членів сім’ї
– Довідки про доходи кожного члена сім’ї;
– Висновок лікарської комісії медичного закладу щодо необхідності постійного стороннього догляду за інвалідом I чи II групи внаслідок психічного розладу;
– Копія довідки медико-соціальної експертизи;
– Довідки про наявність і розміри земельних ділянок, виділених для ведення особистого підсобного господарства, городництва, сінокосіння, випасання худоби, та земельної частки, виділеної у наслідок розпаювання землі.
Якщо дієздатна особа постійно проживає на одній житловій площі за місцем реєстрації (проживання) з особою з інвалідністю I чи II групи внаслідок психічного розладу, але зареєстрована в іншому місці, подається довідка, видана органом праці та соціального захисту населення за місцем реєстрації дієздатної особи, про те, що вона не перебуває на обліку як одержувач і не одержує щомісячну грошову допомогу на догляд за місцем реєстрації.
Допомога на догляд призначається:
-працездатним особам та працюючим пенсіонерам – на шість місяців;
– непрацюючим пенсіонерам – на 12 місяців (при цьому надається копія трудової книжки).
Для продовження виплати допомоги на догляд на наступний строк подаються вищезазначені документи, крім висновку лікарської комісії медичного закладу щодо необхідності постійного стороннього догляду за особою з інвалідністю I чи II групи внаслідок психічного розладу (у разі, якщо строк, на який видано цей висновок, ще не закінчився).
Розмір допомоги на догляд розраховується як різниця між трьома прожитковими мінімумами на кожного члена сім’ї та середньомісячним сукупним доходом сім’ї за попередні шість місяців, але не може бути більше, ніж мінімальна заробітна плата.
Виплата допомоги на догляд припиняється у разі, коли:
– сталися зміни у складі сім’ї у зв’язку із смертю або зміною місця проживання особи з інвалідністю I чи II групи внаслідок психічного розладу;
– закінчився строк установлення інвалідності I чи II групи і протягом місяця не підтверджено встановлення групи інвалідності, яка дає право на призначення допомоги на догляд;
– особа з інвалідністю I чи II групи внаслідок психічного розладу перебуває на повному державному утриманні або стаціонарному лікуванні впродовж повного календарного місяця.
У разі виникнення обставин, внаслідок яких припиняється виплата допомоги на догляд, особи, яким надається допомога, зобов’язані повідомити органи, що провадять її виплату. Виплата допомоги припиняється з місяця, що настає за тим, у якому сталися зміни.