Кожна особа є вільною у виборі місця і способу працевлаштування. Згідно статті 3 Кодексу законів про працю України, законодавство про працю регулює трудові відносини працівників усіх підприємств, установ, організацій незалежно від форм власності, виду діяльності і галузевої приналежності, а також осіб, які працюють за трудовим договором з фізичними особами.
Відповідно до статті 3 Закону України «Про оплату праці», мінімальна заробітна плата є державною соціальною гарантією, обов’язковою на всій території України для підприємств усіх форм власності і господарювання та фізичних осіб, які використовують працю найманих працівників,за будь-якою системою оплати праці.
Адресна допомога внутрішньо переміщеній особі, яка працевлаштована на роботу – призначається, (якщо не має інших перепон для її призначення).
Водночас, варто наголосити, що, відповідно до законодавства, не можна розглядати як працевлаштування осіб у тих випадках, коли людина виконує роботу чи надає послуги безоплатно, тобто на громадських засадах. В такому разі за її роботу не сплачується обов’язковий Єдиний соціальний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (ЄСВ), і така особа не може вважатися працевлаштованою.
Відповідно до пункту 7 Порядку “Надання щомісячної адресної допомоги внутрішньо переміщеним особам для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг”, затвердженого постановою КМ України № 505 «Про надання щомісячної адресної допомоги внутрішньо переміщеним особам для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг», для ВПО, які фактично не працюють протягом двох місяців з дня призначення виплати грошової допомоги, її розмір для працездатних членів сім’ї на наступні два місяці зменшується на 50%, а на наступний період – припиняється.
Управління праці та соціального захисту населення Ірпінської міської ради