Відповіднодо Закону України № 77-VIII від 28.12.2014 буливнесенідокоріннізміни до статті 265 Кодексу законів про працюУкраїни. Вперше в історії трудового законодавства з 01.01.2015 року з’явились фінансові санкції за порушення трудового законодавства.
10 лютого 2016 року набрали чинності зміни до Порядку накладення штрафів за порушення законодавства про працю та зайнятість населення, якими визнано право Державної служби з питань праці на накладання фінансових штрафів за порушення трудового законодавства. 11 березня поточного року набув чинності наказ Міністерства соціальної політики України від 02.02.2016 № 67, яким затверджено форму постанови про накладення штрафів посадовими особами Держпрацівідповідно до змін у ст. 265 Кодексу законів про працю України.
Отже, юридичні та фізичні особи-підприємці, які використовують найману працю, несуть відповідальність у вигляді штрафу у таких розмірах:
1) 30 мінімальних зарплат, встановлених законом на момент виявлення порушення за кожного працівника, щодо якого скоєно порушення (при розмірі мінімальної зарплати 1450 грн. – це 43500 грн.) за фактичний допуск працівника до роботи без оформлення трудового договору (контракту);оформленняпрацівника на неповнийробочий час у разі фактичного виконанняроботиповнийробочий час, установлений на підприємстві;виплатузаробітної плати (винагороди) без нарахування та сплатиєдиноговнеску на загальнообов’язковедержавнесоціальнестрахування та податків.
2) 10 мінімальних зарплат встановлених законом на момент виявлення порушення за кожного працівника, щодо якого скоєно порушення (при розмірі мінімальної зарплати 1450 грн. – це 14500грн.) за недотриманнямінімальнихдержавнихгарантій в оплатіпраці(наприклад, за не оплату роботи в нічний час, роботу у вихідний або святковий день, понадурочну роботу та інші питання оплати праці).
Штраф у десятикратному розмірі мінімальної заробітної плати встановленої законом на момент виявлення порушення за кожного працівника, щодо якого скоєно порушення накладається на роботодавців за недотримання встановлених законом гарантій та пільг працівникам, які залучаються до виконання обов’язків, передбачених законами України “Про військовий обов’язок і військову службу”, “Про альтернативну (невійськову) службу”, “Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію”.
3) 3 мінімальні зарплати встановленої законом на момент виявлення порушення, за кожного працівника, щодо якого скоєно порушення (при розмірі мінімальної зарплати 1450 грн. – це 4350грн). за порушеннявстановленихстроківвиплатизаробітної плати працівникам;іншихвиплат,передбаченихзаконодавством про працю, більш як за один місяць; виплатаїх не в повномуобсязі.
4) 1 мінімальна заробітна плата ( з 01.05.2016р. – 1450 грн.) за порушення інших вимог трудового законодавства, крім передбачених вище.
Управління праці та соціального захисту населення закликає всіх роботодавців м.Ірпеня та селищ суворо дотримуватись вимог трудового законодавства України, створювати гідні умови праці на кожному робочому місці, адже це є запорукою стабільності та злагоди в суспільстві.
Зав.сектором з питань праці та соціально-трудових відносин Пуришева К.П.