У Київській області станом на 1 квітня борги населення за спожитий газ склали 393 млн грн. Це на 67 млн грн. більше, ніж було на початок опалювального сезону.
Через падіння доходів у кризовий період населення невчасно розраховувалося за газ навіть за колишніми цінами. У ПАТ «Київоблгаз» прогнозують, що після різкого підвищення ціни на газ з 1 квітня – майже в 6 разів – ситуація тільки погіршиться.
«Перебої з оплатою за послуги газопостачання ставлять під загрозу надійну роботу аварійних та експлуатаційних служб компанії. Дефіцит коштів створює складності при модернізації газових мереж та обладнання, так як сплачені споживачами кошти в першу чергу спрямовуються на забезпечення безаварійної та безперебійної роботи газових артерій області», – сказав голова правління «Київоблгаз»Володимир Машталірук.
У компанії відзначають, що ціну на газ встановлює держава в особі НКРЕКП. А в розпорядженні газорозподільних компаній залишається лише незначна частина від оплати за газ (біля 8%), у вигляді тарифів на розподіл і постачання. Решта коштів йдуть на розподільчі рахунки НАК «Нафтогаз України».
При підвищенні ціни на газ в уряді припускають, що це незначно відіб’ється на сім’ях з маленьких доходом, так як для них передбачені субсидії. Для Київської області в державному бюджеті на 2015 рік на виплату субсидій передбачено понад 1,47 млрд грн.
Але тим, хто заборгував за газ, не варто сподіватися на соціальну допомогу з боку держави. Для того, щоб вчасно і в повному обсязі отримати субсидію на оплату за житлово-комунальні послуги, в тому числі і за газ, слід погасити заборгованість, і надалі своєчасно і в повному обсязі сплачувати за нього.
Для довідки. З березня цього року клієнти ПАТ «Київоблгаз» можуть перевірити стан свого особового рахунку, проконсультуватись щодо оплати та залишити показання лічильника за номером єдиного контакт-центру 044 36 46 104 або на електронну пошту info@contact.rgc.ua.