У Київській облдержадміністрації функціонує оперативний штаб допомоги демобілізованим військовослужбовцям, які брали участь в антитерористичній операції, та їх сім’ям. Засідання штабу відбуваються в ОДА щотижня під керівництвом голови Володимира Шандри, а також за участю його заступника Дмитра Христюка та членів штабу – працівників відповідних структурних підрозділів ОДА, представників громадських організацій.
З боку обласної влади демобілізованим військовослужбовцям надається різноманітна підтримка у вирішенні нагальних життєвих питань, зокрема, соціального захисту, отримання пільг тощо. На офіційному сайті КОДА розміщений інформаційний банер щодо допомоги демобілізованим.
Окрім того, діють «гарячі лінії», звернувшись куди військовослужбовці та члени їх сімей можуть отримати правову, матеріально-технічну допомогу, підтримку з питань освіти, медицини, соціального забезпечення.
«Гарячі лінії» для мобілізованих:
Аналогічні штаби з «гарячими лініями» створено при кожній райдержадміністрації та міськвиконкомі. Вони працюють за принципом «єдиного вікна», їх робота постійно підтримується та контролюється. Необхідну інформацію розміщено у вільному доступі на офіційних сайтах облдержадміністрації, райдержадміністрацій та міст обласного значення.
За належним функціонуванням «гарячих» ліній здійснюється постійний контроль.
З метою надання належної медичної допомоги демобілізованим військовослужбовцям, ,Департаментом охорони здоров’я Київської облдержадміністрації напрацьовано медичну дорожню карту, за реалізацію якої відповідають головні лікарі медичних закладів. У кожному з них працює «єдине вікно» для. обслуговування цієї категорії людей поза чергою, за кожним пацієнтом закріплена відповідальна особа з числа керівництва лікарні. Також існує чіткий алгоритм дій при наданні лікарської допомоги бійцям.
Задля якнайшвидшої адаптації демобілізованих до мирного життя Київським обласним центром зайнятості та іншими соціальними службами напрацьовано дорожню карту з надання їм послуг. Це – документ, у якому в простій та лаконічній формі подається систематизована інформація про можливості отримання статусу безробітного, перелік необхідних документів та послуг центру зайнятості, номерів телефонів «гарячих ліній». Розроблений документ розповсюджується у мережі військкоматів області, соціальних служб та місцевих органів влади.
Серед послуг Центру – можливість підвищення кваліфікації або отримання нової конкурентоздатної професії, надання одноразового ваучера для підготовки у навчальних закладах чи у роботодавців, матеріальної підтримки шляхом участі в громадських роботах, статусу безробітного та матеріальної допомоги в разі безробіття тощо.
Безкоштовна інформаційно-довідкова телефонна система держслужби зайнятості – 0-800-50-50-60 (зі стаціонарних) та сервіс «Пошук роботи» – 730 (з мобільного).