Із закінченням навчального року школярі з чистою совістю забувають про підручники та уроки: роз’їжджаються по таборах, до бабусь у села, сидять вдома за комп’ютером або гасають на вулиці компаніями. На щастя, дедалі частіше діти відпочивають там, де ви їх аж ніяк не очікували побачити – у бібліотеці.
Попри усталені стереотипи, діти обирають бібліотеку як місце проведення літніх канікул. От, скажімо, ірпінська дитяча бібліотека. Тут справді є чим зайнятись – щодня працюють різноманітні гуртки, збираються шкільні «табори». З дітьми проводять масові заходи – обговорюють прочитані книжки, переглядають кінострічки; діти малюють, виготовляють різноманітні вироби з підручних матеріалів, ліплять, беруть участь в інтерактивних іграх.
У бібліотеці навчають дітей працювати з комп’ютерами – відбувається перегляд та ознайомлення з веб-книжками, спілкування онлайн, долучення до світових мереж. Вивчаються основи права та психології – у вигляді гри діти опановують правові норми, логістику, етику та самоконтроль поведінки.
Усі працівники бібліотеки мають великий професійний стаж і знають, як поводитись дітьми – будьте певні, з вашою дитиною розмовлятимуть спокійно і ввічливо, з радістю допоможуть у виборі літератури. «Коли наш шестилітній читач попросив книгу про принцесу у жовтому платті, ми усім колективом передивлялись казки про принцес, поки не задовольнили відвідувача», – розповідає Антоніна Набок, завідувач дитячої бібліотеки.
Побутує думка, що діти ходять до бібліотеки за примусом батьків або вчителів. Проте життєвий досвід показує, що це не так – тут є постійні відвідувачі, які приходять сюди і почитати для розваги, і зробити уроки. «Можливо, вдома немає умов або засобів для навчання, – зазначає пані Антоніна, – адже книжки нині дуже дорогі. Були у нас випадки, коли батьки навіть відбивали охоту до читання у дітей, бо відмахувались від порад бібліотекарів. «Я сам знаю, що читати моїй дитині», – і, як наслідок, діти після недолугих «порад» переставали цікавитися книжками взагалі».
Бібліотека – це не просто сховище для книжок, це місце, де дитина може зацікавитись самоосвітою, знайти нових друзів, виразити себе. «Діти люблять читати книжки, – зауважує бібліотекар. – Із появою комп’ютерів їх цікавість меншою не стала, лише з’явилася різниця в самому змісті читання – вони несподіваніше і масштабніше думають. Ми завжди раді бачити наших маленьких відвідувачів, двері бібліотеки відчинені для читачів щодня».
Ірина СІТНІКОВА
Джерело – http://theirpin.city