Відповідно до статті 45 Водного кодексу України, права водокористувачів можуть бути обмежені, або змінені умови водокористування з метою забезпечення охорони здоров’я людей чи інших державних інтересів.
Під час воєнного стану Держводагенством можуть вноситись оперативні зміни в режим роботи водного об’єкта.
Орендарям водних об’єктів, які розташовані на території Ірпінської міської територіальної громади при здійсненні господарської діяльності врахувати наступні режими роботи за періодами року.
РЕЖИМ РОБОТИ ЗА ПЕРІОДАМИ РОКУ:
Режим роботи у весняний період | До проходження піку повені підтримувати рівень води близьким до рівнів осінньо-зимового спрацювання. При прогнозі обсягу повені більше середньобагаторічних значень, з метою запобігання підтопленню територій та руйнації гідротехнічних споруд під час проходження повені та льодоходу, можливе більш глибоке передповеневе спрацювання рівня води (до того як приплив досягне максимуму). Не допускати рівень води, що перевищує ФПР. Після проходження піку повені, здійснити наповнення до відмітки НПР (із забезпеченням екологічних витрат води в нижній б’єф). У маловодну повінь зарегулювання води допускається розпочати раніше проходження піку повені з метою забезпечення своєчасного наповнення ставка до рівня НПР. |
Режим роботи у літньо-осінній період | Забезпечити дотримання екологічних витрат води в нижній б’єф. Поки приточні витрати достатні для забезпечення екологічних витрат, рівень води утримувати близьким до рівня НПР. На період межені утримувати рівень води в умовах природного притоку води з урахуванням забезпечення екологічних витрат, випаровування та фільтрації (можливе природнє зниження рівня води у ставку). При прогнозі формування значного паводку, з метою запобігання підтопленню територій та руйнації гідротехнічних споруд під час проходження ливневих стоків, бажаним є спрацювання рівня води (до того як приплив досягне максимуму). |
Режим роботи у зимовий період | До початку льодоставу здійснювати сезонне регулювання стоку та формування достатньої вільної ємності (у разі відсутності) для зрізання піку паводкових витрат (обсяги і темпи осінньо-зимового спрацювання визначені правилами експлуатації ставка). На період утворення льодового покрову, льодоставу та скресання льодового покрову забезпечити максимально-можливе зменшення амплітуди коливання рівнів води (режим роботи на притокових витратах з забезпеченням здійснення екологічних витрат води в нижній б’єф). |
УМОВИ ВНЕСЕННЯ ЗМІН ДО РЕЖИМУ:
1. Внесення змін до режиму роботи водного об’єкта здійснюється з урахуванням вимог статтей 45, 108 Водного кодексу України при зміні гідрометеорологічних умов та водогосподарської обстановки (маловоддя, паводки) з метою збільшення або зменшення скиду води для регулювання водності річки нижче за течією, а також для запобігання стихійному лихові, спричиненому шкідливою дією вод, аваріям на водних об’єктах та ліквідації їх наслідків.
2. У разі господарчої необхідності внесення змін до пункту 3 встановленого режиму роботи. У разі необхідності розроблення змін режиму водного об’єкта звернутися до басейнового управління водних ресурсів/регіонального офісу водних ресурсів (вул. Преображенська, 25, м. Київ, 03110, тел.: (044) 275-00-35).
3. В інших випадках, передбачених вимогами чинного законодавства.
ДОДАТКОВІ УМОВИ:
1. У період проходження повені та паводків тримати постійний зв’язок з БУВР середнього Дніпра (вул. Преображенська, 25, м. Київ, 03110, тел.: (044) 275-00-35, або Ірпінською дільницею БУВР середнього Дніпра (21км Житомирського шосе, с. Стоянка, Бучанський район, Київська обл., 08114), Ірпінською міською радою.
2. Не допускати самовільного, необґрунтованого, штучного підвищення або зниження рівня води.
3. Уразі відсутності паспорта водного об’єкта, з метою встановлення (уточнення) технічних параметрів та характеристик водних об’єктів, визначених розділами 2, 3 Режиму, що забезпечить можливість здійснення повноцінного регулювання водного об’єкта – необхідно розробити паспорт водного об’єкта згідно з вимогами Порядку розроблення паспорта водного об’єкта, затвердженого наказом Міністерства екології та природних ресурсів України від 18.03.2013№ 99 (із змінами).
4. Здійснення скиду з водних об’єктів для рибогосподарських потреб (у тому числі для цілей аквакультури) здійснюється за наявності чинного дозволу на спеціальне водокористування.
5. У разі відхилення рівня чи скиду води у ставку/водосховищі від встановленого (розділи 1, 3, 4) невідкладно інформувати розробника режиму роботи БУВР середнього Дніпра ((вул. Преображенська, 25, м. Київ, 03110, тел.: (044) 275-00-35, або Ірпінською дільницею БУВР середнього Дніпра (21км Житомирського шосе, с. Стоянка, Бучанський район, Київська обл., 08114).
6. Режими роботи штучних водних об’єктів чинні до затвердження наступного режиму роботи.
Відділ земельних ресурсів Ірпінської міської ради