У час коли для населення України відчутно зросли тарифи на комунальні послуги, отримання субсидії стало для багатьох сімей дуже актуальним питанням.
У багатьох наших мешканців виникає питання як оформити житлову субсидію. Найбільше звертаються ті, хто раніше за таким видом державної допомоги ніколи не звертався.
Мешканці Приірпіння у свої поштові скриньки отримали бланки заяви, декларації та ще й коротку інструкцію про те, як правильно заповнювати документи для отримання субсидії на оплату комунальних послуг у 2016 році. Роз’яснення про порядок заповнення заяви та декларації можна знайти на сайті міської ради та на фейсбук-сторінці управління.
Подавати документи необхідно до управління соцзахисту у чотири способи:
1) можна як і раніше відвідати управління соціального захисту населення та подати документи особисто;
2) направити їх поштою на адресу управління праці та соціального захисту населення;
3) у селищах люди можутъ передати заповнені документи уповноваженим працівникам селищних рад, які вже самі передадуть їх до органів соцзахисту;
4) подати документи на отримання субсидії через Інтернет.
Для подачі документів на отримання житлової субсидії через Інтернет, Мінсоцполітики запустило електронну послугу попередньої реєстрації документів про призначення житлової субсидії на сайті subsidii.mlsp.gov.ua
З травня 2015 року дозволено призначати субсидії працездатним громадянам, які не працюють, не навчаються і не перебувають на обліку в центрі зайнятості. Якщо такі люди не мають доходів, для розрахунку держдопомоги їм нараховується умовний дохід в розмірі двох прожиткових мінімумів.
Про прийняття рішення щодо отримання субсидії в 2016 році може бути повідомлено за номером телефону, який буде вказано при заповненні заяви на отримання житлової субсидії.
Якщо документи (спрощені заява та декларація на отримання субсидії 2016) були вислані поштою, то відповідь можна отримати також поштою на зворотну адресу, вказану на конверті.
Постановою Канабінету Міністрів України від 26.06.2015 року спрощена форма декларації. Відтепер в декларації не вказується сума доходу без урахування податку з доходів фізичних осіб, зазначаються лише вид одержуваного доходу і джерело отримання грошових коштів.
За старими правилами при оформленні житлової субсидії кількість майна відігравало велику роль, але не завжди наявність у сім’ї другої квартири, машини, земельної ділянки та іншого майна доводить, що вона має можливість платити вчасно і повністю за новими високими тарифами за комунальні послуги.
Тому наявність додаткового майна перестане бути критерієм. який зможе перешкодити сім’ям отримувати субсидію на оплату комунальних послуг 2016.
Звичайно, якщо від цього додаткового майна люди отримують дохід, вони повинні вказати його в дохідної частини декларації і вже з огляду на цей дохід приймати рішення.
За новими правилами обмеження на отримання житлових субсидій 2016 діють для тих сімей, які протягом 12 місяців, що передують місяцю звернення за субсидією зробили дорогу покупку від 50 000 грн. (раніше від 10 000 грн.).
Якщо буде виявлено, що сім’я таку покупку навмисно не задекларувала, то потрібно буде повернути отриману субсидію.
А ще збережена можливість здійснення вибіркового дослідження органами соціального захисту населення в особі соціальних інспекторів можливостей сім’ї отримувати додатковий дохід, який вона, можливо, не задекларувала в представлених документах.
За новими правилами житлова субсидії буде призначатися на 12 місяців.
Підтвердити цю інформацію зможе Державна фіскальна служба зі свого реєстру фізичних осіб – платників податків.
Інформація про сім’ї, які отримують субсидію, вже є в органах соцзахисту. Тому, за новими правилами отримання субсидій, якщо ці люди не будуть звертатися достроково, буде на підставі вже наданих ними даних до органів соцзахисту. Автоматично оновляюється інформація про їх доходи за попередній календарний рік через Фіскальну службу або органи Пенсійного фонду і нараховують субсидії автоматично без необхідності звертатися особисто до органів соцзахисту населення.