«Творити добро» – головна місія благодійників. Коли добрих справ більшає, то і світ змінюється, стає добрішим. Близько півтора року тому розпочалася співпраця двох організацій України та Іспанії: «Фундації добрих справ» та «Хунтос пор ла віда». Їх об’єднала спільна мета та благі намірами.
«Хунтос пор ла віда» в перекладі з іспанської означає «Разом за життя». З часів Чорнобильської катастрофи благодійники організовують оздоровлення й відпочинок дітей з Іванкова й Ірпеня, які постраждали внаслідок трагедії на ЧАЕС. Після подій на Сході України у 2014-му році до пріоритетів іспанської організації ввійшли й постраждалі від воєнних дій переселенці, які переїхали до Ірпінського регіону.
Тому не дивно, що Громадський Центр по роботі з внутрішньо переміщеними особами в місті Ірпені став епіцентром співпраці й місцем, де іспанці допомагають переселенцям. Тут було створено іспанський клуб з різноманітними напрямками діяльності. Зокрема, в клубі діти та дорослі вивчають іспанську мову. Діти переселенців та юні ірпінці, які їздили через Фундацію до Іспанії на оздоровлення й відпочинок, тут продовжують удосконалювати іспанської мову. Запрошують сюди і місцевих дітей, які мають бажання вчити іспанську мову, а не мають такої фінансової можливості оплачувати курси. Цікаво, що Інна Миколаївна, дипломована вчителька, що викладає тут іспанську, будучи ще маленькою дівчинкою, також їздила до Іспанії через організацію «Хунтос пор ла віда».
Вивчають іспанську мову і дорослі переселенці й місцеві мешканці, які цікавляться іспанською культурою. Ці напрями, в яких працюють обидві організації, сприяють не тільки популяризації іспанської культури й мови в Приірпінні, але й інтеграції переселенців в новому місті. Викладає на курсах іспанської мови чудовий вчитель з однієї з Ірпінських ЗШ Андрій Миколайович, який прожив багато років в Барселоні. Це добре впливає на якість уроків, крім того вчитель ділиться цікавими фактами з буденного життя іспанців.
Щосуботи у Громадському Центрі проходять розвиваючі заняття для дітей-дошкільнят, а для старших діток працює Клуб спілкування. Після занять – кулінарні майстер-класи, які діти просто обожнюють, спільне частування, де діти спілкуються, здружуються, відкриваються під час спільного обіду.
Регулярно для відвідувачів Громадського центру іспанці збирають гуманітарну допомогу, яку роздають як дітям, так і дорослим. Допомогу можуть отримати не лише відвідувачі Центру, чи переселенці, а й місцеві сім’ї, які опинилися у скруті.
«Минулої зими ми отримали ковдри б/у, які мали великий попит. І розійшлися миттєво. Цього року люди знову почали запитувати про ковдри і іспанці зреагували миттєво – на цьому тижні ми отримали чергову партію ковдр, які будемо роздавати переселенцям. Переваги надаватимуться сім’ям, які прибули нещодавно, – розповідає керівник Громадського центру Надія Філімова. – За час співпраці ми отримували різноманітну допомогу від «Хунтос пор ла віда»: і ліки, і вітамінізовані соки, і одяг та взуття. Цього разу отримали навіть підгузки для дорослих, що справді було великою потребою в нас. Багато людей звертається за підгузками для свої родичів, навіть для себе особисто, а коштують вони дійсно дорого. Переселенці мають набагато більше додаткових витрат в порівнянні з місцевими мешканцями. Не секрет, що головні витрати – це оренда житла, яка в Ірпені весь час росте. Тому ціни на найнеобхідніші речі здаються їм ще вищими, ніж є по факту».
Цікавим є спільний проект – конкурс твір-роздум на тему: «Моє життя після переселення», або «Якби я був переселенцем». Цей конкурс орієнтований на молодь та відбувається з метою інтеграції підлітків-переселенців, а також з метою порозуміння між однолітками. Переможці конкурсу отримали цінні подарунки: телевізор, планшет. Одна з переможниць Ліза Покидина, учениця 17 школи, влітку провела місяць в Іспанії.
«Співпраця з іноземцями є надзвичайно цікавою та корисною. У них є чому повчитися. Треба бути лише готовим сприйняти нове та адаптувати до наших умов, – наголошує пані Надія. – Сподіваюсь, що співпраця тільки посилиться і принесе багато користі ще більшій кількості людей, які потребують допомоги».
Джерело: http://dobrasprava.org