Розробники програмного забезпечення «M.E.Doc» на своєму сайті інформують: нині ДФС спільно із ПФУ розробляє зміни до бланків звітності з ЄСВ і алгоритми їх заповнення, наразі строки впровадження оновлених бланків не визначені.
Незважаючи на відсутність змін у формах, роботодавці вже повинні використовувати нові алгоритми нарахування у звітності з ЄСВ за січень 2016 року. Звіт необхідно заповнювати й подавати за чинними формами, наведеними в Додатках 4 до Порядку № 435.
Зверніть увагу: у зв’язку з відміною показника Клас професійного ризику виробництва в Таблиці 1 Додатка 4 скасовано обов’язковість заповнення п.п. 4 і 5 таблиці.
При цьому, незважаючи на те, що до всіх видів доходів застосовуватиметься єдина ставка 22%, рядки в таблиці 1 Звіту необхідно буде заповнювати в розрізі доходів і типів підприємств, як і раніше.
Для підприємств, у яких працюють інваліди, лишається ставка 8,41%, підприємств і організацій УТОГ і УТОС — 5,3%, громадських організацій інвалідів (за умов, визначених ч. 14 ст. 8 Закону № 2464) — 5,5%.
Це не стосується інвалідів, які працюють на підприємствах ФОП. Їх, як і раніше, обкладають за загальною ставкою 22%.
Так як Законом України № 909-VIII від 24.12.2015 р. скасовано застосування понижуючого коефіцієнта на 2016 рік, то починаючи зі звітів за період січень 2016 року рядки 17, 18, 19, 20 у таблиці 1 Додатка 4 не заповнюються.
Оскільки утримання ЄСВ із нарахованого доходу застрахованих осіб скасовано, то починаючи зі звітного періоду січень 2016 року їх і не відображають у Звіті, тобто в таблиці 1 не заповнюються рядки 5, 5.1–5.6, а також не потрібно заповнювати дані в рядках 4, 4.1–4.4 щодо нарахованого доходу, з якого утримувався ЄСВ. Відповідно, у таблиці 6 Звіту не заповнюватиметься реквізит 20 «Сума утриманого єдиного внеску за звітний місяць (із заробітної плати/доходу)».
За нарахуваннями із типом 2 і 3 розрахунок здійснюватиметься за тими ставками, які діяли в періоді нарахованого доходу. Тому розрахункові дані в таблиці 6 заповнюватимуться вручну та вноситимуться до таблиці 1.
Оновлення комп’ютерної програми «M.E.Doc» із відповідними змінами очікується 5.02.2016 р.!
Також для можливості заповнення звітності ЄСВ з урахуванням змін законодавства користувачі «M.E.Doc» можуть у ручному режимі коригувати показники.
Для цього пропонуємо використовувати таку методику.
Для таблиці 6 Звіту активізована «галочка» меню Правка — Автоматичний розрахунок. У разі якщо підприємство відображає виправлення помилок, розрахованих сум у минулому періоді (типи нарахувань 2 і 3) за іншими ставками, необхідно відключити авторозрахунок і внести дані згідно з розрахунком.
Для таблиці 1. Якщо платнику необхідно внести дані, які відрізняються від автоматично розрахованих, виконуються такі дії: