16 травня в Чернівцях відбувся третій круглий стіл українських муніципальних партнерств із громадами Німеччини, де зустрілися більш ніж півсотні представників 37 міст України, що мають побратимські стосунки з містами ФРН. Ірпінь представила радник міського голови з питань міжнародного співробітництва Оксана Сулима.
У мармуровій залі Чернівецького національного університету ім. Юрія Федьковича учасників круглого столу привітали міський голова Чернівців Олексій Каспрук та д-р Михайло Гамалій – керівник проекту «Партнерства з містами України» від німецької організації Engagement Global gGmbH та її Сервісної служби «Міста в єдиному світі» (SKEW).
Учасникам круглого столу було представлено нові можливості програми та нові громади в мережі, обговорено можливі фінансові інструменти регіонального розвитку та програми ЄС із підтримки секторальної політики, які презентувала експерт Групи радників із впровадження державної регіональної політики Програми «U-LEAD з Європою» Наталія Лукашенко. Жваві обговорення викликав і огляд портфоліо Німецького товариства міжнародного співробітництва (GIZ) та відкритих проектів для партнерських громад, які представили Волькер Боде (заступник директора GIZ Бюро в Україні) й Василина Горбань (координатор проекту «Партнерство з модернізації: енергоефективність у лікарнях»), а також портфоліо Фонду Конрада Аденауера, презентоване асистентом програм Представництва Фонду в Україні Ізабель Вайнінгер.
Нагадаємо, що у 2017 році міста-побратими Ірпінь та Борна (Німеччина) реалізовували міжнародний освітній проект «Розвиваємо освіту разом – навчаємося разом – навчаємо одне одного», що стало можливим завдяки підтримці Сервісної служби «Міста в єдиному світі» Engagement Global і фінансової підтримки Федерального міністерства з економічної співпраці та розвитку ФРН. Мета нашого спільного проекту була повністю досягнута: ми змогли об’єднати вчителів із двох міст-партнерів у велику активну спільноту, учасники якої постійно навчаються, обмінюються ідеями, розширюють світогляд та змінюють свої підходи відповідно до вимог сучасності. 15 найактивніших ірпінських учителів пройшли стажування у школах Борни, понад 150 учасників звітної конференції отримали можливість ознайомитися з міжнародною практикою. Ми щиро радіємо, що співпраця з партнерськими школами продовжується й цього року, адже це дає змогу підвищувати фаховий рівень педагогів, набувати досвіду впровадження інформаційних технологій в освіті, розвивати партнерські стосунки між Ірпенем і Борною та німецько-українські відносини загалом.
У 2018 році з ініціативи міського голови Ірпеня Володимира Карплюка та мера Борни Сімоне Людтке міста розпочали роботу над новим спільним проектом, що має назву «Допомагаємо один одному – спільно рятуємо людей, зберігаємо життя». Провідною метою проекту є взаємний обмін фахівцями, взаємонавчання та взаємопідтримка для вирішення поточних і перспективних завдань у галузі протипожежної безпеки. Проект був схвалений німецькою грантодавчою організацією Engagement Global, його перша практична частина почне впроваджуватися вже в червні 2018 року. Цей проект слугуватиме побудові стійких довгострокових взаємин для подальшої співпраці у сфері протипожежного захисту та є унікальною можливістю вивчення німецької системи пожежної безпеки й удосконалення вітчизняної. Спільна робота Ірпеня та Борни в даному проекті сприятиме розширенню методичних горизонтів співробітників пожежних частин, учасники отримають нові потрібні навички, новий досвід використання технологій, що полегшують роботу пожежників і роблять її безпечнішою та ефективнішою. Партнерське стажування співробітників 36-ї державної пожежно-рятувальної частини Ірпеня допоможе спільно розробити проект створення добровільної пожежної служби в нашому місті. Для добровільної пожежної служби Борни цей проект теж має вагоме значення: це досвід підготовки і проведення стажування ірпінських рятувальників у німецьких пожежних підрозділах та поширення напрацювань їхньої служби.
Оксана СУЛИМА,
радник із питань міжнародного співробітництва
Фото: Олександр Осіпов
Copyright: Engagement Global