30 червня в Ірпені відбувся завершальний етап соціального проекту «Ірпінь без діабету» – лекція-тренінг від заступника головного лікаря Комунального закладу «Ірпінська центральна міська лікарня» Інни Раілко.
Також під час заходу ірпінці мали змогу отримати відповіді на озвучені питання від лікаря-ендокринолога вищої категорії Наталії Євсюкової.
Варто зазначити, що проект на виявлення та попередження цукрового діабету на Приірпінні тривав протягом двох днів. У його рамках 27 червня кожен охочий мав змогу безкоштовно здати аналіз на глікований гемоглобін і перевірити своє здоров’я. Здали кров 868 людей і у 345 з них було виявлено паталогію, що означає схильність або уже захворювання на цукровий діабет.
Аналізи приймали у всіх амбулаторіях та поліклініках регіону. Дослідження проводила лабораторія «Неолаб», що, разом з компанією «Фармак» виступала спонсором проекту.
Особливо схильними до цукрового діабету є люди з надлишковою вагою та ожирінням. Останнім часом хвороба найчастіше вражає молодь до 30 років.
«Ми обов’язково будемо проводити такі проекти ще не один раз. Це дуже важливо, адже цукровий діабет це одне з найпідступніших захворювань сучасності. На сьогодні в регіоні стоять на обліку 1280 пацієнтів. У 443 осіб – діабет першого типу. І 19 з них – діти. Це тільки перша пробна акція і люди дивувалися, що обстеження безкоштовне. Впевнена, що наступного разу ми обстежимо ще більше мешканців Приірпіння», – розповіла ініціатор та організатор проекту заступник головного лікаря КЗ «Ірпінська центральна міська лікарня» Інна Раілко.