Понад чверть сторіччя тому, 8 грудня 1991 р., у Біловезькій пущі (Білорусь) було документально оформлено остаточний розпад СРСР. Так завершилася історія імперії XX ст. Про ті визначальні історичні події розповів в Ірпені перший Президент України Леонід Кравчук студентам Відокремленого підрозділу НУБіП «Ірпінський економічний коледж».
Почесного гостя ірпінці зустрічали як годиться – за українською традицією – хлібом і сіллю та вишитими рушниками і колекцією хусток відомої на всю Україну Людмили Грабовенко. Керівник студії «Тарас Шевченко єднає народи» Зоя Кириченко, яка, власне, й організувала зустріч, подарувала Леоніду Кравчуку булаву на знак вдячності. Загалом у рамках мистецької програми «Україна – єдина родина!» в коледжі такі зустрічі проводяться щомісяця.
Ця ж зустріч, за словами директора коледжу Сергія Михайлова, є цікавою для студентів тим, що Леоніду Макаровичу є про що розповісти, чим поділитися про ті історичні події, як кажуть, із перших вуст, та й тим, що сам гість у свій час навчався на бухгалтера.
В актовій залі економічного коледжу справді панувала дивовижна тишина… Почути від першого президента України, який підписував 8 грудня 1991 р. серед лідерів трьох держав Біловезьку угоду, яка й поклала край існуванню СРСР, було цікаво й пізнавально. За словами Леоніда Макаровича, на той момент «СРСР фактично опинився на межі катастрофи, він тріщав по швах. Було цілком очевидно, що розвал Союзу неминучий».
Говорячи про ті події, Леонід Кравчук підкреслив, що не все було гладко:
– На захист старої системи стали 19 млн комуністів, я вже не кажу про міліцію та КДБ. Утім, навіть ця сила не змогла завадити. Тому що 1 грудня 1991 р. на Всеукраїнському референдумі народ висловив своє прагнення – більше не жити в Радянському Союзі. І коли я їхав у Біловіжжя 6 грудня – я мав за собою волю українського народу: незалежність. Я і поїхав її виконувати – іншого не може бути. Я був щасливий з цього. Таким чином голос України був вирішальним. Україна одержала право будувати соборну незалежну державу. Це був початок зорі української державності.
Леонід Кравчук поділився своїми спогадами про студентські роки, про професію бухгалтера, яку опановував у Рівненському кооперативному економіко-правовому технікумі. У молоді є надзвичайний шанс – змінити країну на краще. «Я не хочу тішити, що ми можемо швидко все налагодити в країні. Але Уряд робить для цього певні кроки», – резюмував Леонід Макарович.
Мистецьку програму «Україна – єдина родина!» продовжили народна артистка України Наталія Шелепницька та Оксана Стебельська. У виконанні співачок прозвучали українські пісні, які так полонили студентів, що юнь ще довго плескала в долоні…
Наталка КАПУСТЯНСЬКА
Джерело – http://theirpin.city