«Спрощення системи документообігу, контроль влади, прозорість діяльності чиновників, спосіб активного залучення громадян до містоврядування – ось головний перелік переваг, що дають сучасні інструменти електронної демократії», – узагальнив координатор проектів фонду Фрідріха Науманна Максим Колєсников під час сьомого щорічного семінару «Практичні аспекти місцевого самоврядування – 2017: технології на службі в громади», який відбувся в Ірпені 16 лютого.
Представництво фонду Фрідріха Науманна в Україні та Центру громадянських ініціатив виступили співорганізаторами проведення семінару.
Наразі процес впровадження технологій електронної демократії в країні гальмують небажання влади вносити прості та відкриті правила роботи, а зі сторони громадян – незнання своїх можливостей впливати на владу та недовіра до новинок.
Експерт упевнений, що важливо, аби кожна влада розуміла, що її контролює громада, а громада, що її контроль має вплив на владу. «Маємо завдання навчити громадян пов’язувати якість свого життя з необхідністю впливати на владу», – пояснив Максим Колєсников.
Завдання ж розробників інструментів електронної демократії – організовувати зручний доступ до сервісів та забезпечувати простоту у користуванні ними.
Поговорити про головні аспекти місцевого самоврядування до Ірпеня з’їхалися майже півсотні представників територіальних громад з усіх регіонів України. Семінар допомагає знайомити з новинками та сприяє обміну успішними ідеями.