Нещодавно Київський фінансово-економічний коледж та Науково-дослідний інститут фінансового права провели міжвузівську науково-практичну конференцію «Місцеве самоврядування в Україні: історичні традиції та сучасна практика», присвячену питанням зародження, розвитку та перспектив місцевої демократії в Україні; залучення зарубіжного досвіду в процесі проведення реформи місцевого самоврядування в Україні та орієнтуванню нашої держави на європейські стандарти муніципального управління.
З вітальним словом до всіх присутніх звернулася директор коледжу Н.І. Руденко, яка зазначила, що тема конференції є актуальною та поєднує в собі наукові дослідження з юридичної галузі, соціології, історії. Вона зауважила, що законодавство про місцеве самоврядування потребує вдосконалення, а процеси реформування – глибокого аналізу й дослідження.
Серед запрошених гостей був Ірпінський міський голова В.А. Карплюк, який закликав студентів розробити власні пропозиції практичного характеру щодо вирішення проблем місцевого самоврядування. За найкращі роботи пообіцяв три винагороди у розмірі 10 тис. грн. «Чекаю ініціативи та пропозицій! Наші двері щодня відкриті для студентів КФЕКу», – запевнив В.А. Карплюк.
Також до слова запросили О.М. Чорноморова, депутата Верховної Ради України двох скликань, екс-заступника голови Комітету Верховної Ради України з питань місцевого самоврядування, який надав коментарі до Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» і вказав на проблемні положення норм правового акту в разі його впровадження в суспільне життя.
У конференції взяли участь понад 50 студентів з різних навчальних закладів: Національного університету ДПС України, Київського фінансово-економічного коледжу, Навчально-наукового інституту права і психології при Національній академії внутрішніх справ і Комунального вищого навчального закладу Київської обласної ради «Богуславський гуманітарний коледж ім. І.С. Нечуя-Левицького». Усі учасники підготували цікаві повідомлення, вели конструктивний діалог і дійшли висновків, що серед основних проблем у сфері функціонування інституту місцевого самоврядування виділяються питання взаємовідносин між владою і громадянським суспільством. При цьому більшість доповідачів вважають, що важливим для цієї сфери є впровадження принципів довіри та взаєморозуміння, ефективності рішень і громадського контролю їх виконання, прозорості, гнучкості взаємовідносин тощо.
Конференція дозволила виявити законодавчі проблеми щодо питань місцевого самоврядування, провести аналіз тенденцій і розробити рекомендації. За результатами конференції буде видано збірник тез.
За матеріалами http://asta.edu.ua