11 січня на базі Ірпінської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №13 відбувся міський семінар-практикум директорів і заступників директорів навчальних закладів міста «Автономія закладу освіти: шляхи реалізації управлінських рішень у співпраці з громадою селища».
Питання автономії навчальних закладів стоїть давно і гостро. Адже мати право самостійно розв’язувати питання внутрішнього значення, оптимально використовувати ресурси і технології, створювати інноваційний освітній простір та структуру управління – це не тільки велика відповідальність, а й важка щоденна праця, подолання перешкод і неабияке терпіння, віра і наполегливість.
Саме про перші кроки закладу та перспективи розвитку в даному напрямку розказав Володимир Миколайович Захлюпаний, директор Ірпінської ЗШ І-ІІІ ступенів №13.
Володимир Миколайович покроково й доступно розповів про основні переваги впровадження автономії навчального закладу,а саме: про перехід до фінансування єдиною сумою (планування розвитку), про здійснення самостійно процедур закупівлі товарів, робіт та послуг і підписання відповідних угод, про впровадження сучасних програмних продуктів та систем бухгалтерського обліку, впровадження системи контролю за кількістю та якістю наданих послуг освіти, про розроблення й упровадження звітності всіх процесів діяльності освітнього закладу.
У своєму виступі директор звернув увагу й на певні складності впровадження автономії: це і додаткові витрати на бухгалтерські програмні засоби, кадрове забезпечення, збільшення документообігу, витратних матеріалів, звітності, часу тощо. Цей досвід є першим і надзвичайно цінним для інших навчальних закладів.
Наталія Іванівна Клокар, радник міського голови з питань освіти, доктор педагогічних наук, професор, у своєму виступі розказала про прогнози розвитку освіти міста, про важливість і гостру необхідність профільного навчання в школах, ознайомила з Програмою розвитку системи освіти міста на 2017–2021 р.
Окрім керівників навчальних закладів у роботі семінару взяла участь Ганна Юріївна Король, радник міського голови з питань освіти. Вона ознайомила учасників з детальним аналізом попереднього анкетування учнівського активу шкіл міста Ірпеня під час Круглого столу, що відбувся вчора у актовій залі міськради, та поділилася своїми враженнями і результатами організації конкурсу управлінських проектів «Якою я бачу нову школу Приірпіння».
Стан сучасної освіти гостро потребує змін і вдосконалення, запровадження нових методів у навчанні і ставленні до дітей. Професійний розвиток педагогів та керівників, профорієнтаційна робота з учнями, потреба профільного навчання в школах, формування іміджу школи спільними зусиллями учнів і вчителів, учнівські олімпіади і конкурси, психологічна підтримка у школах, питання дистанційного навчання – всі ці питання піднімалися під час продуктивних дискусій учасників семінару.
Такі зустрічі дають можливість робити реальні кроки у напрямку нової програми розвитку системи освіти у нашому регіоні. Вони продуктивні, дієві і практичні для тих, хто хоче вдосконалити шкільну галузь, вивести її на новий сучасний рівень, зробити цікавою і корисною для учнів.
Джерело: http://theirpin.city/read/articles/article/9181