21 квітня в актовому залі міськвиконкому заступник міського голови Лідія Михальченко та начальник управління праці та соціального захисту населення Петро Зброжек провели нараду щодо оформлення житлової субсидії.
Учасники наради обговорили питання: хто має право на отримання допомоги у вигляді житлової субсидії; ведення розрахунку розміру субсидії; у яких випадках не призначається субсидія; на які послуги поширюється субсидія; які нормативи використовуються при розрахунку субсидії; на який термін надається субсидія та термін відкладення субсидії. Також представники державних установ та комунальних підприємств узгодили механізми взаємодії.
Право на отримання житлових субсидій мають сім’ї, які платять за житлово-комунальні послуги більше визначеного для них обов’язкового відсотка платежу (розраховується індивідуально для кожної сім’ї).
З 1 травня 2015 року оформити субсидію можна на підставі лише двох спрощених документів – заяви та декларації про доходи, але в окремих випадках, наприклад, у разі не проживання зареєстрованої особи необхідно надати документ, що підтверджує її місце знаходження (довге відрядження, перебування в армії, місцях позбавлення волі тощо) та договір оренди, якщо ви – не власник особового рахунку, а орендар помешкання.
Знаючи дохід своєї сім’ї, можна самостійно розрахувати розмір обов’язкового платежу і орієнтовний розмір субсидії.
Також з 1 травня 2015 року житлова субсидія призначається на 12 місяців і надається на безповоротній основі. Її отримання не пов’язане зі зміною форми власності житла і не тягне за собою таку зміну. Але якщо перевіряючі органи знайдуть неправдиві дані, то громадянин мусить компенсувати субсидію у подвійному розмірі.
Для одержання житлової субсидії сім’я має сплачувати свою частину платежу за послуги, у іншому випадку – надання субсидії припиняється.