По-перше, щиро радий повідомити, що ми стали на крок ближче до розв’язання вагомої проблеми для жителів нашої громади – права користування певними ділянками для приватної забудови. Зокрема, йдеться про приватний сектор на вул. Багірова та Гостомельському шосе. Багато будинків там росіяни перетворили на руїни. А після втечі окупантів жителів цих осель спіткала ще одна неприємність – формально вони не мали права відбудовувати своє житло державним коштом, адже ділянки не були узаконені належним чином. Сьогодні на сесії одностайно проголосували “за” офіційну передачу землі.
Ще одне рішення, яке стосується приватного сектору на вул. Багірова та Гостомельському шосе – проголосували за прийняття субвенції від КОВА на відбудову у рамках нашого спільного проєкту з адміністрацією Київщини. Тож маємо закінчити капітальні ремонти та нові будівництва на цих ділянках вже до кінця року.
Також прийняли субвенцію 47 мільйонів гривень та передали ці гроші у департамент соцзахисту на допомогу ВПО у нашій громаді. Таким чином нам виділили на це найбільше коштів з усіх громад Київщини, адже маємо найбільшу кількість внутрішньо переміщених осіб.
Ухвалили виділення коштів на проєкти капітального ремонту багатоповерхових будинків, які торік сильно пошкодили ворожі снаряди. Скажу чесно, пошук фінансування на відбудову саме багатоквартирного житла чи не найскладніший. Проте щиро сподіваюсь, що сьогоднішнім рішенням ми наблизили нашу громаду до розв’язання проблеми ремонту таких будинків.
Проголосували за передачу функцій замовника будівництва нового ірпінського медичного центру. На його добудову Світовий банк виділив 120 мільйонів гривень. Проте передати ці гроші напряму громаді не можуть. Тож сьогодні визначили замовником Міністерство охорони здоров’я. І я маю велику надію, що наш новий, найбільший у районі, медцентр відкриє свої двері для мешканців громади вже цьогоріч.
Одностайно ухвалили рішення про передачу рекордної для нашої громади суми на закупівлю дронів для бійців Нацгвардії – 3,5 мільйона гривень. Я вважаю, що це рішення не менш важливе, ніж питання відбудови, адже без наших воїнів відбудовувати нам було б вже нічого.
Окремо хочу звернути увагу на ще одне питання. Депутати цікавились видатками на відділ культури. Зокрема, щодо виділення 360 тисяч гривень на меморіальний проєкт, або як назвали його мої колеги “фільм”. Наголошую, що йдеться не про розважальне кіно, а про документацію наслідків російської агресії, жахливих руйнувань Ірпінської громади та історії нашого героїчного спротиву. Ідея проєкту – дати можливість кожній людині побачити на власні очі Ірпінь навесні 2022-го у об’ємному відео-форматі і хоча б частково відчути те, що пережили ми з вами.
Окрім очевидної історичної цінності цього документального відео, ми зможемо й надалі ділитися зі світом своєю історією та демонструвати наслідки руйнувань. Такі відео ТРЕБА знімати і про Бахмут, і про Маріуполь, і про Ізюм… Щоб історія не повторилася, щоб всі країни бачили, яке горе приносить країна-терорист. Таким чином, цей проєкт допоможе нам й надалі розмовляти зі світом, ділитись нашою історією.
Тож я щиро прошу не маніпулювати фактами та не плутати розважальний серіал за 33 мільйони державних коштів з меморіальним проєктом у місті, яке росіяни пошкодили найбільше з усіх на Київщині!
Ірпінський міський голова Олександр Маркушин