Відповідно до проєкту газопостачання від 2004 року, до с/т «Красне» було прокладено газопровід високого тиску, який на даний момент проходить по вул. Шляхова, вул Б. Хмельницького та ін. в с. Михайлівська-Рубежівка. Проєкт газопроводу був погоджений в 2004 році сільським головою Рябчуком М.
На сьогоднішній день в межах газопроводу високого тиску – охоронна зона, виділені земельні ділянки у приватну власність:
Охоронна зона обʼєктів газорозподільної системи – територія, обмежена умовними лініями, уздовж наземних, надземних і підземних газопроводів та хї споруд по обидва боки від крайніх елементів конструкції розподільних газопроводів та по периметру наземних споруд на визначеній відстані, на якій обмежується провадження господарської та іншої діяльності.
Правовий режим земель охоронних зон визначається законодавством України.
Відповідно до ч.1 ст. 10 Земельного кодексу України на використання власником земельної ділянки або її частини може бути встановлено обмеження.
Кодексом газорозподільних систем, затвердженого постановою Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг No 2494 від 30.09.2015 (із змінами), визначено наступне (глава 4 розділ I) :
1.Охоронна зона обʼєктів ГРМ поширюється на газопроводи з надлишковим тиском природного газу не більше 1,2 МПа, ГРП, ШРП, вузли обліку природного газу, засоби захисту газопроводів від електрохімічної корозії, споруди і пристрої на газопроводах, розпізнавальні та сигнальні знаки місцезнаходження газопроводів і споруд на них, за винятком внутрішньобудинкових газових мереж.
2.Оператори ГРМ мають право на отримання відповідно до чинного законодавства від органів, що здійснюють ведення державного земельного кадастру, державну реєстрацію прав на нерухоме чи інше майно, інформації про власників, користувачів обʼєктів нерухомого та іншого майна, кадастрові номери земельних ділянок, розташованих у межах охоронних зон обʼєктів ГРМ.
3.Охоронні зони обʼєктів ГРМ зазначаються в документації із землеустрою з дати надання земельної ділянки для будівництва обʼєкта ГРМ.
4.Власники або користувачі земельної ділянки, органи виконавчої влади, органи місцевого самоврядування, Оператори ГРМ вживають заходів щодо охорони земель та дотримання встановлених обмежень у використанні земель охоронних зон обʼєктів ГРМ.
5.Земельні ділянки, що входять до охоронних зон, використовуються власниками, орендарями земельних ділянок, землевласниками та землекористувачами з обовʼязковим дотриманням вимог цього Кодексу.
6.Сільськогосподарські роботи в охоронних зонах проводяться власниками, орендарями земельних ділянок, землевласниками та землекористувачами з попереднім повідомленням про хї початок Оператора ГРМ.
7.Проведення ремонтних будівельних та/або земляних робіт в охоронній зоні ГРМ здійснюється відповідно до законодавства за письмовим погодженням Оператора ГРМ
8.Письмове погодження, що надається Оператором ГРМ на право проведення ремонтних, будівельних та земляних робіт поблизу ГРМ, має містити вимоги та умови, обовʼязкові для виконавців при виконанні ремонтних, будівельних та земляних робіт. До погодження додається схема газопроводу та інженерних комунікацій, споруд (ГРП, ШРП, ВОГ, засобів електрозахисту тощо).
Видача погодження Оператора ГРМ, його переоформлення, видача дубліката та його анулювання здійснюються на безоплатній основі.
Оператор ГРМ протягом 10 робочих днів з дня реєстрації письмового звернення юридичної чи фізичної особи або фізичної особи-підприємця щодо погодження проведення ремонтних, будівельних та/або земляних робіт в охоронній зоні ГРМ має надати письмове погодження або письмову обґрунтовану відмову. Письмове погодження надається на безоплатній основі.
Погодження має містити вимоги та умови, обовʼязкові для виконавців при виконанні ремонтних, будівельних та/або земляних робіт, а також схему газопроводу та інженерних комунікацій, споруд (ГРП, ШРП, ВОГ, засобів електрозахисту тощо).
Роботи з усунення наслідків аварій можуть бути розпочаті без погодження Оператора ГРМ, але за обовʼязкової присутності представника Оператора ГРМ та за умови обовʼязкового оформлення в подальшому погоджень, що передбачені цією главою.
9.Юридичні та фізичні особи, а також фізичні особи-підприємці для отримання погодження Оператора ГРМ на проведення ремонтних, будівельних та/або земляних робіт в охоронній зоні ГРМ повинні подати Оператору ГРМ для узгодження проєкт плану хї проведення, розроблений з урахуванням вимог будівельних, а за необхідності – інших норм і правил, що регламентують ці роботи, а також заяву (лист) на отримання погодження.
10.Юридичні та фізичні особи, а також фізичні особи-підприємці, які отримали письмове погодження Оператора ГРМ, зобовʼязані керуватися порядком проведення ремонтних, будівельних та земляних робіт і дотримуватись умов їх виконання з урахуванням вимог письмового погодження
Оператора ГРМ.
11.Письмове погодження Оператора ГРМ на проведення ремонтних, будівельних та/або земляних робіт в охоронній зоні ГРМ оформляється у двох примірниках, один з яких зберігається в Оператора ГРМ протягом строку, визначеного законодавством.
12.Відмова в наданні письмового погодження на проведення робіт на земельних ділянках. розташованих умежах охоронних зон, надається Оператором ГРМ уразі, якщо:
проведення робіт заборонено цим Кодексом;
проведення робіт створить загрозу виникнення аварії (аварійної ситуації) на обʼєктах ГРМ.
13.Дозвіл на порушення обʼєктів благоустрою видається відповідним виконавчим органом сільської, селищної, міської ради за місцем проведення робіт.
14.Підставою для отримання дозволу на порушення благоустрою для проведення ремонтних, будівельних та земляних робіт в охоронній зоні є письмове погодження, видане Оператором ГРМ відповідно до вимог цієї глави.
15.До початку ремонтних, будівельних та земляних робіт вохоронній зоні наказом організації, що проводить роботи, з числа фахівців призначається особа, відповідальна за проведення ремонтних, будівельних та земляних робіт (керівник робіт).
16.Юридичні та фізичні особи, а також фізичні особи-підприємці, що проводять ремонтні, будівельні та земляні роботи в охоронних зонах, зобовʼязані не пізніше ніж за добу до початку робіт повідомити представника Оператора ГРМ щодо проведення робіт.
17.Фізична особа або персонал юридичної особи чи фізичної особи-підприємця, залучені для проведення ремонтних, будівельних та земляних робіт в охоронних зонах, повинні бути ознайомлені (проінструктовані) представником Оператора ГРМ зінформацією про місцезнаходження газопроводу іспоруд на ньому.хЇ позначення ан місцевості, можливі аварійні ситуації ідїі при хї виникненні.
18.Межі охоронних зон газорозподільної системи визначаються відповідно до Правил безпеки систем газопостачання, затверджених наказом Міністерства енергетики та вугільної промисловості Українивід15травня2015рокуNo285,зареєстрованих уМіністерстві юстиції Укранїи 08 червня 2015 року за No 674/27119.
Відповідно до Правил безпеки систем газопостачання, затвердженого наказом Міністерства енергетики та вугільної промисловості України від 15.05.2015 .р No 285, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 08.06.2015 р. за No 674/27119 (пункт 1.2 глава 1розділ V):
З метою забезпечення безпечних умов експлуатації та виключення можливості пошкодження газорозподільної системи вздовж ї траси в межах охоронної зони шириною 2 м з обох боків від зовнішньої стінки газопроводу в плані не допускаються:
– обмежен ня доступу обслуговуючого персоналу у світлу пору доби, а при аварійній ситуації – цілодобово:
– складування матеріалів іустаткування;
– ведення земляних та будівельно-монтажних робіт;
– садіння дерев;
– улаштування стоянок автотранспорту, гаражів та інших споруд, у тому числі тимчасових. Технічні смуги для ГРП, ШГРП дорівнюють не менше нжі 10 мпо периметру цих споруд.
Відстані по горизонталі (у світлі) від найближчих підземних інженерних мереж до будинків і споруд визначені Додатком И1. до ДБН Б.2.2-12:2019 «Планування та забудова територій», а саме: від фундаментів будинків і споруд до газопроводів горючих газів від 2 до 10 метрів (в залежності від тиску, у тому числі: низького до 0,005 МПа 2 м, середнього понад 0,0005 до 0,3 МПа 4м, високого понад 0,3 до 0,6 МПа 7 м., понад 0,6 до 1,2 МПа 10м). Загалом Додатком И1. до ДБН Б.2.2-12:2019 «Планування та забудова територій» регламентуються відстані від найближчих підземних інженерних мереж.