Більшість членів делегації – нащадки тих представників корінного народу, хто вимушений був залишати рідний Крим після його анексії російською імперією у 1783 році та мігрувати до територій сучасної Румунії, Болгарії, Туреччини. Також в делегації є ті, чиї предки мешкали в Криму і зазнали жахливої депортації 1944 року корінного кримськотатарського народу в Середню Азію, Сибір, окремі райони рф.
Досліджуючи злочини рашистів проти наших народів, гості не могли оминути наше місто-герой – свідка порушень прав людини росією. Розмова йшла про оборону Ірпеня, героїзм добровольців, катування і розстріли цивільних росіянами і жагу до відродження.
“Ми розповімо у себе вдома про те, що почули та побачили тут. Недостатньо знати про ці злочини через медіа, варто прибути сюди та побачити на власні очі злочин, геноцид, який скоїла росія. Ми, кримські татари, на собі знаємо, що таке російське звірство”, – відреагували на побачене та почуте в Ірпені наші кримськотатарські браття.
Окремо скористався нагодою подякувати своїм друзям – голові Меджлісу Рефату Чубарову та координатору “Кримського фронту”Феліксу Караєву за їх благодійну діяльність. Я знаю, скільки ви робите для військових, волонтерів, людей у скруті без зайвого розголосу, і як багато зусиль вкладаєте у досягнення нашої спільної мети – перемоги України та звільнення окупованого Криму!
Ірпінський міський голова Олександр Маркушин