“Станом на сьогодні Ірпінська громада є беззаперечним лідером у меморіалізації війни, визначенні місць колективної пам’яті та підходах до вшанування пам’яті. Жодна громада в Україні не проводила два тури експертних обговорень із залученням містян до цього процесу. Інші громади будуть іти вашими стопами”, – підсумував наші громадські слухання з меморіалізації Антон Дробович, голова Українського інституту національної пам’яті, експерт у сфері комунікацій, освіти та культури.
Сьогодні Ірпінська громада шляхом голосування визначила майбутні місця колективної пам’яті та прийнятні практики персоналізованого вшанування.
Протягом двох тижнів профільні експерти, рідні загиблих Героїв, працівники виконкому ІМР, депутати та небайдужі містяни розробляли перелік локацій і практик, маючи змогу вносити власні пропозиції. Нові підходи допоможуть Ірпінській громаді відійти від радянської спадщини у меморіалізації та створити власну пам’ять. Ці напрацювання були винесені на розгляд і проголосовані громадою.
Список обраних для облаштування місць колективної пам’яті на території Ірпінської громади: https://drive.google.com/file/d/1l_xo-Fu0d-lLN9lKsdLTUUClv2o7VS1T/view?usp=drivesdk
Рекомендовані практики персоналізованого вшанування загиблих військових і цивільних в Ірпені: https://drive.google.com/file/d/1l_xo-Fu0d-lLN9lKsdLTUUClv2o7VS1T/view?usp=drivesdk
Щиро дякую всім, хто долучився до створення в Україні нових принципів меморіалізації: родинам загиблих Героїв, Українському інституту національної пам’яті на чолі з Антоном Дробовичем, історику Антону Лягуші, моїй радниці з мистецьких питань Софії Мартинюк, Борису Балмасову, Євгенії Антонюк і кожному небайдужому містянину Ірпінської громади!
Ірпінський міський голова Олександр Маркушин