Востаннє пані Нгозі була в Україні 15 років тому, тож сьогодні одночасно була вражена і нашим розвитком за цей час, і жахливими руйнуваннями, які завдали нам росіяни. Вона повідомила, що Світова організація торгівлі долучатиметься до відбудови нашої країни. Фінансову допомогу надаватимуть на державному рівні.
Ще одна приємна новина від пані Нгозі – Світова організація торгівлі запускає в Україні програми з підтримки малого та середнього бізнесу у співпраці з Мінсоцполітики. Розповів, що до повномасштабного вторгнення в Ірпені було 12 тисяч підприємців на 100 тисяч населення, на що Нгозі Оконджо-Івеала підкреслила, що ми першочергово маємо скористатись цією програмою. Тож будемо готувати необхідні запити і звертатись за допомогою до Міністерства соцполітики, щоб повернути і покращити ці показники в Ірпінській громаді.
Будучи першою в історії жінкою-очільницею СОТ, Нгозі дуже цікавилась гендерним розподілом серед власників бізнесів у місті Ірпінь. Розповів, що навіть зараз, коли багато жінок з дітьми тимчасово залишили Україну, у нас цей показник зберігається на високому рівні. А загалом, на Київщині нині 50% серед власників новостворених підприємств – жінки.
Я щиро вдячний очільнику КОВА Руслану Кравченку та віце-прем’єр-міністру- міністру економіки України Юлії Свириденко. За їхнього сприяння Ірпінь відвідали безліч світових лідерів, зірок-амбасадорів, профільних міжнародних експертів. Дехто з них вже долучився до відбудови та розвитку нашої громади, дехто – на етапі перемовин. Ми дуже цінуємо цей внесок та увагу КОВА, Мінекономіки та світової спільноти до Ірпінської громади. Працюємо разом далі!
Ірпінський міський голова Олександр Маркушин