На урочистій церемонії були присутні очільник ГУР Кирило Буданов та голова Православної Церкви України Епіфаній.
Також був радий вітати в Ірпені лідерів кримськотатарського народу: голову Меджлісу Рефата Чубарова, представницю президента в АР Крим Тамілу Ташеву та першу заступницю міністра закордонних справ України Еміне Джапарову.
Захід розпочали з хвилини мовчання у пам’ять про загиблих кримських татар, яких вбили окупанти. Також згадали імена перших жертв російської агресії у 2014-му: Решат Аметов – перший закатований цивільний, Сергій Кокурін та Станіслав Карачевський – українські військові, які загинули при окупації Криму. Підняття кримськотатарського прапора у нашій громаді – перша урочиста подія третього Міжнародного саміту Кримської платформи, який пройде 23 серпня у Києві.
Це велика міжнародна подія. Світові лідери та профільні експерти разом з українськими політиками та спеціалістами збираються разом, щоб дослідити можливості України для звільнення Криму.
Кримськотатарський прапор – полотно небесного кольору з золотою тарах-тамгою, був затверджений 1917 року першим Курултаєм у Бахчисараї. Проте чимало разів цей народний символ піддавався заборонам. Востаннє це трапилось у 2014-му, коли росіяни зухвало окупували Крим та почали відроджувати свої скрєпні радянські традиції – політичні репресії, знищення історичної пам’яті, культури та мови корінного народу півострова. Те саме окупанти намагались зробити торік і з нашим Ірпенем, але ми вистояли та вигнали росіян з Київщини. Така ж сама доля чекає на окупантів у тимчасово окупованому півострові.
Підняття прапору на площі Ірпеня символізує солідарність нашого міста, як і всієї України, з кримськотатарським народом. Ми разом, ми – українці! І ми будемо разом стояти за щасливе майбутнє нашої незалежної України.
Прапор кримськотатарського народу буде майоріти на Центральній площі Ірпеня до повної деокупації Криму.
Ірпінський міський голова Олександр Маркушин