За півтора року повномасштабного вторгнення водопровідно-каналізаційна система України зазнала катастрофічних пошкоджень. Тож разом з представниками всіх регіональних водоканалів, міжнародних фондів та організацій, міськими головами, урядовцями, заступником Міністра інфраструктури Олександром Бутенком та представниками компаній-виробників ми зібрались, щоб обговорити нагальні виклики та шляхи їх вирішення.
Під час нападу на Київщину росіяни зруйнували інфраструктуру водопостачання та водовідведення Ірпінської громади на 80%. «Ірпіньводоканал» втратив майже всю техніку, обладнання, документи. Були пошкоджені всі каналізаційно-насосні станції, свердловини та станції другого підйому води. У місті практично не було води.
Поділився досвідом відновлення практично «з нуля» нашої водопровідно-каналізаційної інфраструктури. Нині вона відремонтована вже на 90% і нам у цьому, без перебільшень, допоміг увесь світ.
Першим відгукнувся Міжнародний Комітет Червоного Хреста. Лише за 19 днів ми разом побудували водогін Київ-Ірпінь та дали воду нашій громаді! Також допомогли зокрема, представництво ЮНІСЕФ, німецька ініціатива Water4Ukraine, Карітас, ГО «Львівська екологічна фундація» та низка компаній-виробників. Вони надали техніку, матеріали та спеціалістів для того, щоб в ірпінчан зʼявилось основне джерело життя – чиста вода.
Представники всіх цих фондів та компаній були присутні на Lviv Eco Forum і мені було надзвичайно приємно сказати їм «дякую» особисто!
Окремо хочу подякувати президенту Асоціації «Укрводоканалекологія» Дмитру Новицькому, який підтримав Ірпінь та наш водоканал у найскладніші часи. Саме за його посередництва нам вдалось швидко домовитись зі столичним керівництвом про прокладання 2 водогонів з Києва.
Щиро вдячний організаторам за можливість ділитись досвідом відбудови Ірпінської громади з Україною та всім світом!
Ірпінський міський голова Олександр Маркушин