Пільги на комунальні послуги, зокрема 75-відсоткова знижка плати за користування житлом, опалення, газ, електроенергію, воду тощо передбачені статтею 12 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту».
Для оформлення документів, по-перше, потрібно взяти довідку з органу праці та соціального захисту населення за місцем прописки. Там зазначають відомості, що заявник не користується пільгами за адресою реєстрації. Далі треба взяти документ, який підтверджує фактичне місце проживання пільговика та його родини.
Далі документи, а саме: копії паспорта, ідентифікаційного коду, посвідчення учасника бойових дій, квитанцій зі сплати комунальних послу, технічного паспорта на житло, надають в органи соціального захисту населення за місцем оформлення пільг.
Для оформлення пільги в грошової готівковій потрібно надати картку реквізитів з банку.
За детальною інформацією звертайтесь:
З повагою, Петро ЗБРОЖЕК.
Відповідно до пункту 7 постанови Кабінету Міністрів України № 373 від 17.04.2019 року, якщо пільговик отримує пільгу у грошовій готівковій формі та буде мати прострочену заборгованість на 01.10.2021 року понад 2 місяці з оплати житлово-комунальних послуг сума якої перевищує 20 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (340 грн.), таким громадянам виплата пільги на опалювальний період буде здійснюватися тільки у безготівковій формі.
За детальною інформацією звертайтесь:
З повагою, Петро ЗБРОЖЕК.
Відповідно до законодавства України пільги на оплату житлово-комунальних послуг надаються у межах соціальних нормативів, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 06 серпня 2014 року № 409 із змінами “Про встановлення державних соціальних стандартів у сфері житлово-комунального обслуговування” (із змінами). Для громадян, які використовують теплову енергію (для потреб централізованого або автономного опалення), природний газ або електричну енергію (для індивідуального опалення), опалювальний період для надання пільг встановлено з 16 жовтня до 15 квітня включно. Зокрема, соціальний норматив споживання природного газу та електроенергії для індивідуального опалення відповідно становить 4 куб. метрів природного газу та 30 кВт.год на 1 кв. метр опалюваної площі на місяць в опалювальний період.
Соціальна норма житла на послуги з індивідуального опалення для розрахунку пільг:
– 21 кв. метр опалюваної площі на одну особу та додатково 10,5 кв. метра на сім’ю;
– 42 кв. метри опалюваної площі на одну особу, яка має право на знижку , та додатково 21 кв. метр на сім’ю {у разі користування газопостачанням для сімей ветеранів війни, жертв нацистських переслідувань, що складаються лише з непрацездатних осіб).При цьому, для розрахунку розміру витрат природного газу, електричної енергії на потреби опалення застосовується коригуючий коефіцієнт на рівні 0,903 для 1-2 поверхових будівель та 0,658 – для будівель на 3 і більше поверхів.
За детальною інформацією звертайтесь:
З повагою, Петро ЗБРОЖЕК.
Пільга на спожиту електричну енергію надається відповідно до постанови КМУ «Про встановлення державних соціальних стандартів у сфері житлово-комунального обслуговування» від 6 серпня 2014 року №409 у межах таких норм (НОРМИ):
Види приміщень | Норми споживання |
Приміщення, не обладнані стаціонарними електроплитами, за наявності централізованого постачання гарячої води або підігріву її за допомогою газових водонагрівальних приладів | 70 кВт/г на місяць на сім’ю (домогосподарство) з однієї особи і додатково 30 кВт/г на іншого члена сім’ї, але не більше 190 кВт/г на місяць |
Приміщення, обладнані стаціонарними електроплитами, за наявності централізованого постачання гарячої води | 110 кВт/г на місяць на сім’ю (домогосподарство) з однієї особи і додатково 30 кВт/г на іншого члена сім’ї, але не більше 230 кВт/г на місяць |
Приміщення, обладнані стаціонарними електроплитами, за відсутності централізованого постачання гарячої води | 130 кВт/г на місяць на сім’ю (домогосподарство) з однієї особи і додатково 30 кВт/г на іншого члена сім’ї, але не більше 250 кВт/г на місяць |
Приміщення, не обладнані стаціонарними електроплитами, за відсутності централізованого постачання гарячої води та газових водонагрівальних приладів | 100 кВт/г на місяць на сім’ю (домогосподарство) з однієї особи і додатково 30 кВт/г на іншого члена сім’ї, але не більше 220 кВт/г на місяць |
У разі використання електричної енергії для індивідуального опалення, встановлено соціальний норматив. Якщо для обігріву приміщень використовується електрична енергія, то для розрахунку пільг в опалювальний сезон застосовуються соціальні нормативи користування електропостачанням для індивідуального опалення:
30 кВт год на 1 м2 опалювальної площі на місяць в опалювальний період, з урахуванням коригуючого коефіцієнту( для Київської області):
Відділ персоніфікованого обліку пільгових категорій населення УПСЗН
Мінсоцполітики разом з АТ «Укрзалізниця» впроваджено функцію придбання пільгових залізничних квитків для осіб з інвалідністю на сайті https://booking.uz.gov.ua /.
Раніше для придбання пільгового залізничного квитка особі з інвалідністю необхідно було реєструватися в Централізованому банку даних з проблем інвалідності (далі – ЦБІ) виключно через орган соціального захисту населення, що потребувало особистої присутності особи з інвалідністю та супроводжувалось тривалим очікуванням у черзі.
Наразі Мінсоцполітики реалізовано онлайн-облік в ЦБІ осіб з інвалідністю, дітей з інвалідністю та їх законних представників. Для цього особі з інвалідністю, законному представнику дитини з інвалідністю необхідно зареєструватися в ЦБІ через електронний кабінет особи з інвалідністю за посиланням https://ek-cbi.msp.gov.ua / та подати скановані копії необхідних документів – зручно, швидко та безпечно.
У разі, якщо особа з інвалідністю вже облікована в ЦБІ, але на сайті Укрзалізниці не може придбати квитки із-за відмови у підтверджені статусу – скоріш за все, в ЦБІ внесено некоректні дані документу, що надає право на пільги. Для уточнення причини відмови особі з інвалідністю необхідно звернутися до органу соціального захисту населення. Актуалізувати дані щодо себе, або особи, законним представником якої ви є, можливо в органі соціального захисту населення або через електронний кабінет особи з інвалідністю.
З повагою, Петро ЗБРОЖЕК
Надбавка на догляд за дитиною з інвалідністю віком до 18 років призначається одному з батьків, усиновлювачів, опікуну, піклувальнику, які не працюють, не навчаються в закладах професійної (професійно-технічної), фахової передвищої, вищої освіти (крім заочної форми здобуття освіти), не проходять військову службу, не займають виборну посаду і фактично здійснюють догляд за дитиною з інвалідністю віком до 18 років.
Одному із законних представників дитини з інвалідністю надбавка на догляд за дитиною з інвалідністю підгрупи А, а також одинокій матері (одинокому батьку) надбавка на догляд за дитиною з інвалідністю віком до 18 років призначається незалежно від факту роботи, навчання, служби.
Надбавка на догляд також призначається особам, які перебувають у відпустці для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку, у відпустці у зв’язку з вагітністю та пологами, у відпустці без збереження заробітної плати незалежно від того, за якою дитиною вона перебуває у відпустці, якщо дитина з інвалідністю віком до 18 років потребує домашнього догляду, і фактично здійснюють догляд за нею.
У разі перебування дитини з інвалідністю віком до 18 років на повному державному утриманні надбавка на догляд не призначається.
За детальною інформацією звертайтесь:
З повагою, Петро ЗБРОЖЕК
Соціальні нормативи на водопостачання та водовідведення
Соціальні нормативи на водопостачання та водовідведення складають:
Соціальні нормативи з вивезення побутових відходів
Соціальні нормативи користування послугами з вивезення
За детальною інформацією звертайтесь:
З повагою, Петро ЗБРОЖЕК.
Особи, які отримають пільги на оплату житлово-комунальних послуг повинні повідомляти управління праці та соціального захисту населення Ірпінської міської ради про зміни обставин, які впливають на їх надання та суми розрахованої пільги. Такими обставинами є:
– зміна місця реєстрації та/або фактичного проживання пільговика або члена його сім’ї;
– зміни у складі сім’ї (одруження, розлучення, народження дитини, смерті члена сім’ї);
– зміна характеристик житла (встановлення приладів обліку, зміна переліку отримуваних житлово-комунальних послуг та їх виконавців, тощо) та інші обставини, які випливають на надання пільг;
– зміна пільгової категорії;
– зміна номеру мобільного телефону.
Суми пільг, виплачені надміру (неправомірно) внаслідок зловживань з боку пільговика, на вимогу структурного підрозділу з питань соціального захисту населення повертається пільговиком до державного бюджету. У разі відмови пільговика добровільно повернути суму надміру перерахованої (виплаченої) пільги питання про її примусове стягнення вирішується у судовому порядку.
За детальною інформацією звертайтесь:
З повагою, Петро ЗБРОЖЕК.
Для оформлення пільг за фактичним місцем проживання потрібно надати такий пакет документів:
Жителям Ірпінського регіону документи для оформлення пільг необхідно надсилати:
Бережіть себе та будьте здорові!
З повагою, Петро ЗБРОЖЕК.
Управління праці та соціального захисту населення нагадує:
для отримання (подовження) пільги «багатодітна сім’я» на житлово-комунальні послуги необхідно подати декларацію про доходи сім»ї пільговика за попередні шість місяців або документи, що підтверджують відсутність доходів за цей період.
До сукупного доходу сім’ї пільговика включаються нараховані:
Період, на який визначається право осіб на отримання пільги – 12 місяців.
З 1 січня 2021 року розмір соціальної податкової пільги складає 3180,00 грн. на особу.
За детальною інформацією звертайтесь:
Бережіть себе та будьте здорові!
З повагою, Петро ЗБРОЖЕК
З 01 грудня 2020 року максимальний тариф для нарахування пільг та субсидій на управління багатоквартирним будинком (квартплата) становить 6,72 грн. відповідно до постанови Кабінету Міністрів України № 409 від 06.08.2014 року «Про встановлення державних соціальних стандартів у сфері житлово-комунального обслуговування».
Розраховується за такою формулою:
СНжп = (Пмін × Ксрв) / СРзпж,
СНжп =(2189*0,15)/48,87= 6,72 грн. межа витрат на відшкодування пільг
де СНжп – соціальний норматив житлової послуги, витрат на управління багатоквартирним будинком, гривень на 1 кв. метр;
Пмін – законодавчо встановлений на відповідну дату розмір прожиткового мінімуму на одну особу в розрахунку на місяць, гривень;
Ксрв – коефіцієнт середнього по Україні розміру витрат домогосподарств на утримання житла, що становить 0,15;
СРзпж – середній розмір загальної площі житла на одне домогосподарство одержувачів пільг або субсидій у багатоквартирних будинках, що становить 48,87 кв. метра.
Отже, з державного бюджету нараховуються пільги та субсидії за тарифом 6.72 грн. на оплату послуги з утримання будинку та прибудинкової території. Різницю в тарифі пільговик, субсидіант доплачує самостійно.
За детальною інформацією звертайтесь:
Бережіть себе та будьте здорові!
З повагою, Петро ЗБРОЖЕК
Пільговики, які бажають перейти з безготівкової форми на грошову готівкову форму на оплату житлово-комунальних послуг потрібно подати до управління праці та соціального захисту населення Ірпінської міської ради заяву (бланк на фото) та наступні документи:
За детальною інформацією звертайтесь:
Бережіть себе та будьте здорові!
З повагою, Петро ЗБРОЖЕК
СОЦІАЛЬНІ НОРМИ ДЛЯ НАРАХУВАННЯ ПІЛЬГ на житлово-комунальні послуги відповідно до постанови КМУ від 06 серпня 2014 року №409 «Про встановлення державних соціальних стандартів у сфері житлово-комунального обслуговування».
Назва послуг ЖКП | Соціальна норма для пільг |
Користування житлом/утримання житла | основна 21 кв.м * на 1 особу додаткова 10,5 кв.м * на сім’ю |
Централізоване опалення | основна 21 кв.м * на 1 особу додаткова 10,5 кв.м * на сім’ю |
Індивідуальне газове опалення | основна 21 кв.м *5,0 куб.м* 1 особу додаткова 10,5 кв.м 5,0 куб.м* на сім’ю |
Індивідуальне електроопалення | основна 21 кв.м*51 кВт.г* на 1 особу, додаткова 10,5 кв.м*51 кВт.г* на сім’ю |
Абонплата за опалення | основна 21 кв.м * 1 особу, додаткова 10,5 кв.м * на сім’ю |
Водопостачання гарячої води | 1,6 куб.м*на 1 особу |
Водопостачання холодної води | 2,4 куб.м*на 1 особу, 4 куб.м*на 1 особу при відсутності гарячої води |
Газопостачання для приготування їжі | 3,3 куб.м*на 1 особу 5,4 куб.м*на 1 особу 10,5 куб.м*на 1 особу |
Електропостачання на побутові потреби | 110 кВт+30 кВт на наступну особу max 230 кВт 130 вВт+30 кВт на наступну особу max 250 кВт 100 кВт+30 кВт на наступну особу max 220 кВт 70 кВт+30 кВт на наступну особу max 190 кВт |
Освітлення | 30 кВт*на 1 особу (для пільговиків з професійними пільгами) |
Електропостачання, що обліковується зонними лічильниками (та електроопалення) | 110 кВт+30 кВт на наступну особу max 230 кВт 130 вВт+30 кВт на наступну особу max 250 кВт 100 кВт+30 кВт на наступну особу max 220 кВт 70 кВт+30 кВт на наступну особу max 190 кВт 30 кВт*на 1 особу (для пільговиків з професійними пільгами) Для комбінованих послуг в опалювальний період max обсяг відсутній |
Водовідведення | 4 куб.м*на 1 особу |
Тверді побутові відходи | 0,4167куб.м*на 1 особу |
Рідкі побутові відходи | 0,76 куб.м*на 1 особу |
Законодавством передбачено два варіанти отримання пільги на оплату житлово-комунальних послуг у грошовій формі: безготівковий та готівковий.
Безготівковий спосіб виплати передбачає перерахування АТ “Ощадбанк” коштів на рахунки надавачів житлово-комунальних послуг у визначеній послідовності: опалення, постачання гарячої води, водопостачання, водовідведення, постачання та розподіл електричної енергії, постачання та розподіл природного газу, поводження з побутовими відходами, послуги з управління багатоквартирним будинком, внески за встановлення, обслуговування та заміну вузлів комерційного обліку. Про перерахування пільги АТ “Ощадбанк” протягом доби інформує пільговика в смс-повідомленні.
Інший спосіб – це отримання пільги готівкою. Пільговикам, яким надаються пільги в безготівковій формі надана можливість змінити форму отримання пільг на “готівкову”. Для цього необхідно подати відповідну заяву до територіального органу соціального захисту населення із зазначенням способу виплати пільги (через банківську установу або АТ “Укрпошта”).
Заяву про виплату пільг у готівковій формі через банківську установу можливо подати в будь-який зручний для пільговика час.
При наявності у пільговика відкритого в уповноваженому банку рахунку (пенсійного, іншого соціального рахунку) подаються реквізити вказаного рахунку, у разі відсутності банківського рахунку, необхідно звернутися до уповноваженого банку та відкрити рахунок для перерахування пільг у грошовій готівковій формі.
“Звертаємо увагу, що у разі наявності у пільговиків, які отримують пільгу у готівковій формі простроченої понад три місяці (станом на 1 жовтня та 1 травня) заборгованості з оплати житлово-комунальних послуг, строк позовної давності якої не минув, сума якої перевищує 20 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (340 грн), виплата пільги з наступного опалювального (неопалювального) сезону здійснюється у грошовій безготівковій формі. Таким пільговикам рекомендуємо вирішити питання погашення заборгованості та звернутися до органу соціального захисту для виплати пільги в грошовій готівковій формі»
Пільговики, які не виявили бажання змінити форму отримання пільг з “безготівкової” на “готівкову” звертатись до управління соціального захисту населення додатково не потрібно.
Багатодітна сім’я – сім’я, в якій подружжя (чоловік та жінка) перебуває у зареєстрованому шлюбі, разом проживає та виховує трьох і більше дітей, у тому числі кожного з подружжя, або один батько (одна мати), який (яка) проживає разом з трьома і більше дітьми та самостійно їх виховує. До складу багатодітної сім’ї включаються також діти, які навчаються за денною формою навчання у загальноосвітніх, професійно-технічних та вищих навчальних закладах, до закінчення навчальних закладів, але не довше ніж до досягнення ними 23 років. Батькам і дітям з багатодітних сімей видаються відповідні посвідчення. Зразок посвідчення, порядок виготовлення і видачі посвідчень встановлюються Кабінетом Міністрів України.
Пільги на житлово-комунальні послуги багатодітним сім’ям:
Пільга надається на 12 місяців за умови, що розмір середньомісячного сукупного доходу сім’ї в розрахунку на одну особу за попередні шість місяців не перевищує величини доходу, який дає право на податкову соціальну пільгу у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України, а це з 01.01.2020 року – 2940,00 гривень.
Якщо Вам потрібна консультація по пільгах, звертайтесь:
Будьте здорові!
З повагою, Петро ЗБРОЖЕК
Для оформлення пільг за фактичним місцем проживання потрібно надати такий пакет документів:
Жителям Ірпінського регіону документи для оформлення пільг необхідно надсилати:
Бережіть себе та будьте здорові!
З повагою, Петро ЗБРОЖЕК
Для оформлення пільг за місцем реєстрації потрібно надати такий пакет документів:
Жителям Ірпінського регіону документи для оформлення пільг необхідно надсилати:
Бережіть себе та будьте здорові!
З повагою, Петро ЗБРОЖЕК