27 лютого на засіданні за «круглим столом» представники влади та громади розглянули питання про ініціативу громадськості щодо перейменування провулку Революції на провулок Миколи Будника. До міськради з таким проханням звернулися мешканці провулку Революції.
На захід прийшли племінниця Миколи Будника Мирослава та його добрий товариш Сергій Пересхожук. Вони розповіли, що в будинку, який знаходиться в цьому провулку, жив, працював і там же помер відомий у всьому світі кобзар. Він відродив школу автентичних музичних інструментів, і багато сьогоднішніх кобзарів є учнями Миколи Будника.
Сергій Пересхожук розповів, що після смерті Миколи Будника друзі розпорядилися його майном відповідно до заповіту, який кобзар залишив по собі. Майно було передано до національного центру народної культури «Музею Івана Гончара», а будинок успадкувала сестра М.Будника Галина.
Керуючий справами виконавчого комітету Ірпінської міської ради Максим Плешко звернувся з проханням до родичів відомих земляків не губити ту культурну спадщину, яку вони їм заповіли, розвивати їхню справу й берегти пам’ять про видатних людей.
«Кобза – феномен української культури. У часи, коли не існувало писемності, саме кобзарі були системою інформаційної взаємодії між простими людьми, які передавали ідеї і формували інформаційне поле нації», – підкреслив Максим Плешко.
Невдовзі питання щодо перейменування провулку погодять члени виконавчого комітету. А на найближчій сесії міськради згаданий провулок перейменують на провулок кобзаря Миколи Будника.