Один із видів лікувально-профілактичної допомоги, пов’язаної з використанням природних лікувальних факторів (мінеральні води, лікувальні грязі, сприятливий клімат тощо).
Головними завданнями санаторно-курортного лікування є:
-ліквідація або зменшення проявів патологічного процесу;
-відновлення або покращення порушених функцій;
– підвищення загальної реактивності;
-попередження інвалідизації та сприяння соціальній реабілітації.
Механізм оплати послуг із санаторно-курортного лікування громадянам, постраждалим внаслідок Чорнобильської катастрофи, передбачає укладання трьохсторонньої угоди між санаторно-курортним закладом, постраждалою особою та управлінням соціального захисту населення. При цьому кожному забезпечено право самостійного вибору санаторно-курортного закладу для оздоровлення. Крім права самостійного вибору, також передбачено введення окремого обліку постраждалих громадян, які виявили бажання отримати грошову компенсацію замість путівки на санаторно-курортне лікування.
Гранична вартість путівки для відшкодування вартості послуг санаторно-курортного лікування визначається Мінсоцполітики за погодженням з Мінфіном.
Розміри відшкодування за надане лікування в 2019 році становлять :
для осіб,віднесених до катерогії 1, – 7300 гривень;
для дітей з інвалідністю, інвалідність яких пов’язана з Чорнобильською катастрофою, 14 500 гривень.
Компенсація за невикористану путівку виплачується з розрахунку 35% діючого на перше січня поточного року, прожиткового мінімуму для осіб, що втратили працездатність . Тобто у 2019 році розмір складає 524 гр.