Питання безпеки у період новорічних свят з року в рік є дуже актуальним. Адже новорічні свята – гаряча пора для пожежних. Саме впродовж цих місяців збільшується кількість нещасних випадків, пов’язаних із пожежами та використанням піротехнічних засобів. Щоб свято не затьмарило лихо пожежі, а ще гірше – втрата близької людини – необхідно дотримуватись правил пожежної безпеки.
Особливу увагу необхідно приділити пожежній безпеці ялинки. Щоб ялинка приносила тільки радість, установлювати її треба подалі від опалювальних приладів і джерел відкритого вогню (камінів, газових плит тощо). На ялинку не можна встановлювати свічі й бенгальські вогні, особливо в поєднанні з ватним “снігом” і паперовими іграшками. При виборі штучної ялинки – перевагу віддавати моделям з протипожежною обробкою (інформацію дивитись на упаковці). Для прикраси ялинки не використовуйте несправні і не сертифіковані електроприлади. Адже достатньо 43 секунд, аби через коротке замкнення електричної гірлянди вщент згоріла ялинка. У кімнаті, де встановлена ялинка, малята повинні перебувати тільки під доглядом дорослих. Для дитячої безпеки ялинку краще нарядити легкими прикрасами, які не б’ються – бантами, шишками, кулями зі склопластику.
Якщо ж Ви помітили ознаки пожежі – не панікуйте! Спочатку подивіться, що горить. Якщо це гірлянда – негайно вимкніть її з розетки. Якщо ялинка вже запалала – беріть хутко ковдру, рядно, намочуйте їх у воді й накривайте ялинку або просто залийте її водою. Якщо ж Ви самі не в змозі справитися з вогнем – негайно викликайте пожежно-рятувальну службу за номером „101”. Повірте, професіонали Вам завжди допоможуть.
Не забутьте про безпеку піротехнічних виробів, які Ви придбали для свята. Запуск піротехніки забороняється проводити всередині приміщення, з балконів і поблизу житлових, господарських будівель, новорічних ялинок, АЗС тощо. Піротехніку не можна зберігати біля приладів опалювання – батарей, газових та електричних плит. Не варто носити вогненебезпечні предмети у кишенях чи сумочках. Категорично заборонено розбирати вироби чи піддавати їх механічним впливам, курити, працюючи з піротехнічними виробами.
Ірпінський міський відділ ГУ ДСНС України в Київській області зазначає, що основні правила пожежної безпеки є прості і не потребують великих матеріальних затрат. Необхідно уважно вивчити їх, адже знання та виконання цих правил є запорукою безпеки вашого життя та життя ваших дітей, а також отримання справжнього задоволення від свята, яке принесе благополуччя та радість до вашої оселі.
Нехай новорічні свята будуть яскраві та безпечні!