11 серпня в ході засідання виконавчого комітету було затверджено заходи з запобігання виникнення і ліквідації пожеж на торфовищах у заплаві річки Ірпінь.
Щоб оперативно ліквідувати такі пожежі, була створена постійна комісія з питань ТЕБ та НС. Але боротьба з торф’яними пожежами – справа не одного дня. Систематично проводиться моніторинг ситуації в пожежонебезпечних місцях, організовується гасіння, виділяються кошти з міського резерву на пально-мастильні матеріали для ліквідації пожежі. Лише цього року резерв паливно-мастильних матеріалів становить 200 тис. грн.
«Щодня на гасіння пожеж витрачається 300 літрів пального», – наголосив начальник відділу з питань надзвичайних ситуацій, оборонної та мобілізаційної роботи Леонід Малиш.
Особливістю ситуації, яка склалася в Ірпені є ще й те, що землі, де горить торф, не належать до власності міста. Тому виконавчий комітет прийняв рішення Звернутись до Управління держземагенства у місті Ірпені Київської області про встановлення власників земельних ділянок в районі заплави річки Ірпінь (від Стоянки до мосту на Київ). А також направити відповідні звернення до Державної інспекції сільського господарства в Київській області згідно з Законами України «Про державний контроль за використання та охороною земель» та «Про охорону земель» про неналежне використання власниками земельних ділянок в заплаві р. Ірпінь.
Міський голова Володимир Карплюк доручив посадовцям написати листи в службу безпеки, прокуратуру, держкомзем з проханнями знайти власника тої чи іншої земельної ділянки й довести до його відома, хто має право на використання земельної ділянки.
Керуючий справами виконавчого комітету Максим Плешко запропонував створити робочу оперативну групу, яка об’їжджатиме найбільш проблемні ділянки торф’яних пожеж. «Ми маємо систематично об’їжджати проблемні ділянки цих земель й вживати превентивних заходів, – сказав М.Плешко. – представники МНС кажуть, коли горить невелика територія, то є більше можливостей уникнути масштабних наслідків пожежі».