В березні 2016 року в Управлінні Пенсійного фонду України у місті Ірпені Київської області започатковано імпровізовану «Школу майбутнього пенсіонера».
Наша школа продовжує своє навчання і на сьогоднішній день, незважаючи на те, що останній дзвоник в загальноосвітніх школах вже пролунав.
До управління другого червня 2016 року звернулися шестеро майбутніх пенсіонерів мешканців міста Ірпеня, яким було надано консультації з загальних питань призначення пенсій, що їх цікавили. Один із відвідувачів, що трішечки запізнився на «навчання» Снітка Сергія Вікторовича цікавили більш детальні питання можливості призначення пенсії в поточному році як громадянина, який постійно проживає на території зони посиленого радіологічного контролю у 1988 – 1993 р. та має посвідчення 4 категорії.
Сергію Вікторовичу було надано кваліфіковану консультацію, щодо надання до управління необхідних документів для призначення пенсії зі зниженням пенсійного віку відповідно до Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської категорії». Також було надано консультацію щодо методології розрахунку пенсійної виплати відповідно до Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування», а саме за якою формулою визначають розмір пенсії за віком, та який порядок визначення коефіцієнта страхового стажу, що більш за все зацікавило Сергія Вікторовича бо саме ці показники і визначають основний розмір пенсійної виплати.
Відповідно до статті 27 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування»( далі- Закон) розмір пенсії за віком залежить від стажу та заробітної плати і визначають за формулою:
П = Зп * Кс, де: П – розмір пенсії; Зп – заробітна плата, визначена відповідно до статті 40 цього Закону; Кс – коефіцієнт страхового стажу.
Відповідно до статті 40 Закону для обчислення пенсії враховують заробітну плату за будь – які 60 календарних місяців підряд до 01 липня 2000 року та за весь період страхового стажу починаючи з 01 липня 2000 року (за даними, що містяться в системі персоніфікованого обліку). Для обчислення заробітної плати застосовують заробітну плату працівників, зайнятих у галузях економіки України, за рік, що передує року звернення за призначенням пенсії.
Коефіцієнт заробітної плати застрахованої особи за кожен місяць страхового стажу, який враховують під час обчислення пенсії, визначають за формулою:
Кз = Зв : Зс, де:
Кз – коефіцієнт заробітної плати; Зв – сума заробітної плати особи за місяць, за який розраховують коефіцієнт зарплати; Зс – середня заробітна плата працівників, зайнятих у галузях економіки України, за місяць, за який розраховують коефіцієнт зарплати.
Таким чином, коефіцієнт заробітної плати розраховують шляхом співвідношення фактичного заробітку особи до середньої зарплати по Україні.
Згідно зі статтею 25 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» (далі – Закон) коефіцієнт страхового стажу, який застосовують для обчислення розміру пенсії, визначають за формулою : Кс=(См*Вс):(100%*12), де : Кс – коефіцієнт страхового стажу; См – сума місяців страхового стажу; Вс – визначена відповідно до Закону величина оцінки одного року страхового стажу (у відсотках).
Згідно із Законом величина оцінки одного року страхового стажу за період участі в солідарній системі з 01.жовтня 2008 року дорівнює 1,35%.
Урок проведено начальником відділу з питань призначення, перерахунку та виплати пенсій №1 Арестенко І.І. управління Пенсійного фонду України у місті Ірпені Київської області 02.06.2016 р.