26 серпня у актовому залі Ірпінської спеціалізованої загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №12 з вивченням іноземних мов (школі лінгвістики) відбулася велика педагогічна рада освітян Приірпіння.
У пленарному засіданні взяли участь: перший заступник Ірпінського міського голови Дмитро Христюк, начальник управління освіти і науки Ірпінської міської ради Ярослав Маляренко, директор науково-методичного центру управління освіти і науки Олена Лошицька, голова профспілки працівників освіти міста Ірпеня Олена Федорова, освітяни міста.
Перший заступник Ірпінського міського голови Дмитро Христюк передав слова вітання освітянам Приірпіння від Ірпінського міського голови Володимира Карплюка.
«2017 рік в Ірпені буде роком освіти та медицини, – наголосив Дмитро Христюк. – Будівництво нових садочків, добудова шкіл, запровадження в закладах освіти енергозберігаючих технологій, реконструкція пришкільних територій з облаштуванням спортивних майданчиків, облаштування закладів освіти засобами безпеки – це далеко не повний перелік того, що плануємо зробити впродовж року».
Про стратегічні вектори модернізації системи освіти Приірпіння у 2016-2017 навчальному році доповів начальник відділу освіти і науки Ярослав Маляренко.
«Цьогоріч Міністерством освіти модернізовано навчальні програми для початкової школи, за якими учні розпочнуть роботу вже з 1 вересня цього року. Вперше робота з удосконалення навчальних програм відбувалася публічно та прозоро за допомогою соціальної он-лайн платформи EdEra, де вчителі-практики, методисти, психологи, вчені, батьки мали можливість коментувати, пропонувати зміни, вести дискусію та публічне обговорення навчальних програм, – зазначив керівник освіти. – Розуміючи відповідальність за майбутнє в системі освіти, запроваджено переорієнтацію навчального процесу на результат навчання, тобто на формування ключових компетентностей. Вже внесено зміни у навчальні програми для учнів 10-11 класів та завершується робота над програмами для 9 класу».
За експертними прогнозами, у 2020 році найбільш затребуваними на ринку праці будуть вміння навчатися впродовж життя, критично мислити, ставити цілі та досягати їх, працювати в команді, спілкуватися в багатокультурному середовищі.
Варто зазначити, що освіта Приірпіння постійно розвивається. Лише за минулий навчальний рік відбулася низка знакових подій. Головні з них – введено в експлуатацію дошкільний навчальний заклад №7 «Бджілка»; проведено атестаційну експертизу (CЗШ №1, ДНЗ №4); розроблені проекти утеплення навчальних закладів ЗШ №1, 2, 3, 13, ДНЗ №6; розроблені проекти добудови корпусу ЗШ №17, шатрового даху ЗШ №18, будівництва ДНЗ №5; проведено реконструкцію Ірпінської ДЮСШ тощо.
Є значні успіхи у педагогічній роботі освітян, зокрема: науково-методичний центр управління освіти і науки Ірпінської міської ради, СЗШ № 12 – нагороджені дипломами та Золотими медалями VІІ Міжнародної виставки «Сучасні заклади освіти – 2016»; 12 закладів нагороджені дипломами VІІ Міжнародної виставки «Сучасні заклади освіти – 2016»; науково-методичний центр та ЗШ №13 – переможці обласного огляду-конкурсу Web-сайтів; два заклади є базовими навчальними закладами (СЗШ №12 та ЗШ №13) тощо.
Цього року освітянську родину Приірпіння поповнили 13 молодих спеціалістів, які будуть навчати та виховувати молоде покоління ірпінців.