24 квітня у міському парку культури та відпочинку імені В.Правика відбувся мітинг-реквієм з нагоди 29 роковин Чорнобильської трагедії.
Ірпінці зібралися біля пам’ятника В.Правику, щоб вшанувати пам’ять жертв аварії на ЧАЕС. У заході взяли участь: Ірпінський міський голова Володимир Карплюк, генерал-лейтенант, директор департаменту реагування та надзвичайних ситуацій у Державній службі України з надзвичайних ситуацій Григорій Марченко, перший заступник Ірпінського міського голови Микола Головкевич, заступники міського голови Анастасія Попсуй та Лідія Михальченко, керуючий справами виконавчого комітету Максим Плешко, депутати Ірпінської міської ради, начальники відділів та управлінь виконавчого комітету міської ради, керівники підприємств та установ міста, представники політичних партій, громадських організацій, ліквідатори аварії на ЧАЕС, школярі та студенти навчальних закладів, жителі та гості міста.
У колонах уздовж доріжки, що веде до пам’ятника, притихли з квітами і дорослі, й малі. Герої-ліквідатори, які назавжди залишились молодими: Володимир Правик, Віктор Кібенок, Володимир Тищура, Микола Ващук, Василь Ігнатенко, Микола Тищенко – дивились на присутніх з пам’ятника та портретів. Біля них запалили свічки скорботи і пам’яті, а с вященнослужителі провели поминальну літургію за жертвами Чорнобиля.
Очільник міста Володимир Карплюк висловив слова вдячності за виховання сина-героя батькам Володимира Правика – Павлу Опанасовичу і Наталії Іванівні.
«Жодні слова не повернуть життя людей, які віддали його, рятуючи інших під час Чорнобильської аварії, – зазначив міський голова. – Дуже багато проблем залишила та катастрофа нашій державі – проблем зі здоров’ям, моральних, духовних, фінансових. Вирішити їх можна тільки спільною і наполегливою працею. Кожен із нас повинен винести свій урок з трагедії 1986 року. Щоб із нього зросла віра у перемогу людського розуму і надія на те, що подібне більше не повториться».
«Подвиг, який здійснили пожежники, рятувальники, військовослужбовці, медичні працівники, борючись з вогнем ядерної стихії, ми не забудемо ніколи, – наголосив генерал-лейтенант, директор департаменту реагування та надзвичайних ситуацій у Державній службі України з надзвичайних ситуацій Григорій Марченко. – Вони знали чим ризикують, у них був вибір: рятувати своє життя, або рятувати станцію, рятувати країну, щоб зменшити наслідки цієї вселенської катастрофи. Вибір було зроблено на користь нас з вами».
Валентин Матушевський, ліквідатор, член Ірпінської міської організації соціально-економічної партії «Союз Чорнобиль Україна», побажав ліквідаторам, які пройшли через усі кола ядерного пекла в ім’я збереження життя і здоров’я прийдешніх поколінь, виховати ще не одне покоління героїв і патріотів України.
Хвилиною мовчання вшанували присутні тих, хто загинув у полум’ї Чорнобиля і у кого невидимий ворог – радіація – забрав життя за ці роки.
Кожен присутній цього дня на мітингу клав до пам’ятника квіти, немов часточку серця до скарбниці народної пам’яті й печалі. Людей єднало одне щире бажання – аби Чорнобиль як явище ніколи і ніде не повторився.
Фото: С.Шилова