Сьогодні під головуванням голови Київської облдержадміністрації Максима Мельничука відбулася чергова нарада з питань вдосконалення надання екстреної медичної допомоги в Київській області. Участь у нараді взяли заступник Голови Комітету Верховної Ради України з питань охорони здоров’я, народний депутат України Ірина Сисоєнко, заступник голови Київської облдержадміністрації Ігор Любко, директор департаменту охорони здоров’я КОДА Олег Ременник, голова постійної комісії Київської облради з питань охорони здоров’я, материнства, дитинства, соціального захисту населення та пенсіонерів Наталія Бігарі, в.о. головного лікаря комунального закладу Київської обласної ради «Київський обласний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф» Олександр Алєксеєнко, головний лікар Київської обласної клінічної лікарні – доктор медичних наук Микола Анкін, головні лікарі Броварської, Бориспільської, Васильківської, Обухівської, Макарівської центральних районних лікарень, Білоцерківської міської лікарні № 2 та інші.
На нараді обговорили питання організації надання екстреної медичної допомоги, зокрема оновлення парку транспорту. Олександр Алєксеєнко зазначив, що на сьогоднішній день автопарк складається зі 101 автомобіля, 70 з яких відповідають вимогам Держспоживстандарту України. Не вистачає 31 автомобіля типу С – це реанімобілі, та ще 50 машин типу В, які використовуються при наданні екстреної медичної допомоги.
«Основним завдання при оновленні парку машин є скорочення часу доставки потерпілих до центру надання допомоги. Тому необхідно створити оперативну диспетчерську службу, яка дозволить невідкладно реагувати на виклики. В Київській області оперативні бригади будуть базуватися в 25 районних центрах та 4 містах. Сьогодні створено 8 станцій, 23 підстанції та 27 пунктів постійного базування», – зазначив в.о. головного лікаря комунального закладу Київської обласної ради «Київський обласний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф».
Народний депутат України Ірина Сисоєнко наголосила на тому, що заплановано створити програму співфінансування автомобілів разом з районними бюджетами. Також вона повідомила, що наразі ведуться переговори з Німеччиною щодо виділення коштів на екстрену медичну допомогу для всієї України.
«Для того, щоб провести програму оновлення медичного транспорту потрібно тісно співпрацювати з районними головами, залучаючи місцеві бюджети. Кожний автомобіль повинен бути оснащений GPS-навігацією. Також потрібно опрацювати модель фінансових стимулів з місцевих бюджетів, за допомогою яких можна буде реалізовувати різні соціальні програми, наприклад, програму забезпечення медичних працівників житлом», – підсумував Максим Мельничук.
Микола Анкін доповів щодо надання травматологічної допомоги постраждалим в ДТП. Він зазначив, що уваги потребує організація медичної допомоги, а саме питання надання першої допомоги і транспортування постраждалих, покращення допомоги в першу годину в шоках, створення Центрів травми, навчання спеціалістів приймального відділення, створення спеціальності хірурга травми. Доктор медичних наук проаналізував створення та функціонування відділень невідкладної медичних допомоги у Франції, Німеччині, США та Голландії і дійшов висновку, що створення центрів екстреної медичної допомоги має включати наступні етапи: створення робочої групи та аналіз існуючої ситуації, вибір моделі розвитку, розробка плану дій, громадське обговорення, вибір лікарень для створення центрів, запровадження системи. Таким чином, потрібно створити єдину модель побудови цих центрів для кожного з районів Київської області.
Також на нараді обговорили проект будівництва нового корпусу Бориспільської Центральної районної лікарні. Лікувальний корпус, в рамках реконструкції, заплановано побудувати на 120 ліжок. Корпус буде включати відділення гемодіалізу, терапевтичне та неврологічне відділення, а також травматологічно-діагностичний центр. Наразі проект допрацьовується.