Телефони «гарячої лінії» за якими надається інформація з питань нарахування субсидії в управлінні (04597) 62-7-85; 61-4-06.
А також нагадуємо, що житлова субсидія є безповоротною допомогою Уряду українським сім’ям у сплаті комунальних послуг і призначається на 12 місяців. Розрахунок субсидії проводиться окремо на неопалювальний період і окремо на опалювальний період.
Звертаємо увагу громадян, що відповідно до порядку призначення та надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбачання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива субсидія призначеється протягом двох місяців з початку опалювального періоду. Тобто, якщо заява подана у грудні (до 13 числа) то субсидія буде нараховуватися з жовтня місяця.
Якщо громадянин подав заяву та декларацію протягом неопалювального періоду – субсидія нараховується з місяця подачі заяви.
Заяву та декларацію для отримання житлової субсидії:
можна як і раніше особисто надати до місцевого відділу соціального захисту населення, а також можливо:
– направити іх поштою на адресу відділу соціального захисту населення,
– у селищах можна подати заповнені заяву та декларацію уповноваженим працівникам селищних рад, які вже самі передадуть їх до органів соцзахисту,
– подати документи на отримання субсидії через інтернет.
Для подачі документів на отримання житлової субсидії через Інтернет, Мінсоцполітики запустило електронну послугу попередньої реєстрації документів про призначення житлової субсидії на сайті subsidii.mlsp.gov.ua.
З травня 2015 року дозволено призначати субсидії працездатним громадянам, які не працюють, не навчаються і не перебувають на обліку в центрі зайнятості. Якщо такі люди не мають доходів, для розрахунку держдопомоги їм нараховується умовний дохід в розмірі двох прожиткових мінімумів – 2900 грн.
Нагадаємо, через те, що соціальні нормативи споживання послуг, на які надається субсидія, не відповідали реальному споживанню послуг, в минулий опалювальний період (2015–2016 роки) на рахунках отримувачів субсидій утворилася сума невикористаних субсидій . Через це Уряд був вимушений відкоригувати соціальний норматив, наблизивши його до реального споживання. Так, соціальний норматив на обігрів приміщення зменшено до 5,5 кубометрів газу на кожен квадратний метр опалювальної площі.
У разі збільшення кількості зареєстрованих осіб субсидію не скасовують, а перераховують
Норма, відповідно до якої громадяни зобов’язані інформувати органи соціального захисту населення про зміни у складі сім’ї, діє в Україні з лютого 2015 року. Постановою №635 від 14 вересня 2016 року Кабінет Міністрів України лише конкретизував право управлінь соцзахисту призупинити нарахування субсидій у разі виявлення порушень діючого українського законодавства
Відтак, якщо громадяни протягом місяця самостійно не повідомили про збільшення кількості зареєстрованих у житловому приміщенні людей, органи соціального захисту населення у разі виявлення такого порушення мають право призупинити, а не скасувати, нарахування допомоги на сплату житлово-комунальних послуг.
Після уточнення інформації перераховується розмір житлової субсидії. У разі збільшення кількості зареєстрованих осіб, в залежності від соціального статусу та доходів людини, що прописалася, субсидія на сім’ю може бути збільшена або зменшена. Відповідно до формули розрахунку субсидії, розмір допомоги залежить від сукупного доходу сім’ї: чим більша кількість членів сім’ї та її сукупний дохід, тим меншою є компенсація держави за комунальні послуги.