21 серпня, після урочистого відкриття Чемпіонату світу з футболу серед українських діаспорних команд його організатори провели прес-конференцію в конференц-залі Національного університету Державної фіскальної служби України. На цій зустрічі були присутні й дипломати.
Нагадаємо, Чемпіонат світу з футболу серед українських діаспорних команд було започатковано у 2012 році Міжнародним об’єднанням українських громад «Четверта хвиля». Цьогоріч співорганізаторами виступають Міністерство молоді та спорту України, Київська обласна держадміністрація, Ірпінська міськрада, Федерація футболу України, Київська обласна федерація футболу. Турнір відбувається за сприяння Національного олімпійського комітету України та Світового конгресу українців. Чемпіонат проводиться щорічно.
За словами голови оргкомітету чемпіонату, директора Міжнародного об’єднання українських громад «Четверта хвиля» Ігоря Бокія, цей турнір уперше проводиться поза межами Західної України. «Перший чемпіонат світу серед діаспорних команд пройшов у Тернополі, і після цього проводився там ще чотири рази. Шостий чемпіонат відбувся на Івано-Франківщині. Тоді був попередній рекорд – 8 команд-учасниць», – розповів він.
Ігор Бокій зазначив, що зараз реалізовується «ідея просування чемпіонату з Західної України в Центральну і Східну Україну, побудова мосту Захід – Схід». «Я сподіваюся, що, можливо, у 2020 і 2021 роках ми проведемо дев’ятий чемпіонат у Донецьку, а десятий – у Луганську», – додав голова оргкомітету.
Він відзначив, що цьогорічний турнір має свої особливості, одна з яких – рекордна кількість команд, що представляють три континенти. Цього року в складі команд-учасниць є окремі гравці з тих країн, де не були сформовані українські збірні – з Німеччини, Великобританії, Канади.
За словами Ігоря Бокія, в чемпіонаті бере участь «надзвичайно потужна команда Ірпінської міської ради». «За кожною збірною закріплений відповідальний працівник, котрий опікується нею зранку до вечора, допомагаючи в будь-яких побутових, організаційних і власне спортивних моментах. Нам приємна така увага. Чудові умови проживання, чудове харчування, чудова інфраструктура – спортивні арени (дві з натуральним трав’яним покриттям, одна – зі штучним), транспортне, медичне забезпечення, охорона. І є ще одна особливість чемпіонату цього року: ваші щирі обличчя, очі, посмішки надихають приїжджати сюди ще раз і ще раз, і дають «допінг», щоби перемагати на полі», – сказав голова оргкомітету.
«Дуже гарні господарі – і Київська облдержадміністрація, і мерія міста Ірпінь – запропонували суперумови для проведення чемпіонату. Тут чудові футбольні поля, зокрема, стадіон, який два роки тому збудували коштом місцевого бюджету», – додав Міністр молоді та спорту Ігор Жданов.
Як відзначила заступник Ірпінського міського голови Олена Чернявська, «Ірпінь дійсно сьогодні демонструє високий рівень розвитку спортивної інфраструктури, і ми з кожним роком перетворюємося на європейське місто, яке з упевненістю й гордістю приймає такі чемпіонати на високому рівні». «Залучення широких верств населення до розвитку фізкультури і спорту, об’єднання громадських, міжнародних, приватних, державних організацій для розвитку саме цього напрямку належить до головних пріоритетів роботи міської влади», – підкреслила Олена Чернявська.
Організатори змагань подякували всім, хто долучився до їх проведення чи допоміг із фінансуванням: Мінмолодьспорту, Світовому конгресу українців, Ірпінській міській раді, Національному університету ДФС, спортивним організаціям, бізнесменам. Як зауважив Ігор Жданов, «вийшло класне державно-приватне партнерство».
«Люди, які, живучи в Україні, грали на першість міста, району, області, мають можливість завдяки футболу об’єднатися десь на чужині та приїхати з цією місією на Батьківщину, – сказав Ігор Бокій. – Це не спортивний захід, а гуманітарний. Тому що ми показуємо, хто ми є, ми показуємо силу нашого духу».
Голова оргкомітету чемпіонату розповів про плани щодо розширення цього проекту та проведення «діаспорних Олімпійських ігор»: «До футболу ми хочемо додати інші види спорту, якими займаються українці за кордоном: у першу чергу, ігрові – волейбол, баскетбол; можуть бути індивідуальні – настільний і великий теніс, можливо, якісь види легкої атлетики, водні види спорту. Є вже навіть робоча назва – «Україніада».
На завершення зустрічі представники міської ради вручили всім гостям невеличкі настільні копії унікального пам’ятника Тарасові Шевченку, який прикрашає центральну площу Ірпеня.
Джерело: http://theirpin.city/read/articles/article/17211