“Без перебільшення, це можна назвати історичною подією для нашої громади”, – поділилася директорка новоствореного КНП “Центр надання соціальних послуг” Діана Бондар.
“У нашій громаді ніколи не було надавача соціальних послуг. Ми мали лише територіальний центр, у якому була соцпослуга для людей похилого віку та осіб з інвалідністю від 18 років. Тепер ми зможемо охопити всіх, хто цього потребує. Буде послуга денного догляду для дітей з інвалідністю – батьки чи опікуни матимуть 4 години на день, поки з дітьми будуть вихователі. Також запровадимо послугу життєстійкості. Матимемо відділення соціальної роботи з сім’ями, дітьми та молоддю. Сьогодні ми заклали фундамент. Попереду багато роботи, але ми зробили важливий крок до розбудови соціальної інфраструктури громади”, – зазначила Діана Бондар.
Усе це стало можливим завдяки співпраці з Дитячим фондом ООН (ЮНІСЕФ) UNICEF Ukraine за фінансової підтримки Федерального міністерства економічного співробітництва та розвитку через Німецький банк розвитку (KFW) та у партнерстві із БФ “СОС Дитячі містечка” Україна, у межах проєкту “Мінімальний пакет інтегрованих соціальних послуг для сімей з дітьми”.
Меморандум Ірпінська громада підписала рік тому. За цей час ми провели десятки тренінгів, навчань, консультацій. Громада отримує постійну супервізійну підтримку.
ЮНІСЕФ профінансував ремонт у приміщенні для соціальної послуги денного догляду та закупив оргтехніку. Також разом розробили проєкт постанови та статут про створення ЦНСП, а також положення про відділення денного догляду.
Основна мета – надання соціальних послуг мешканцям Ірпінської громади, які перебувають у складних життєвих обставинах.
Які послуги будуть доступні для дітей:
Центр підпорядковується Ірпінській міській раді. У ньому передбачено 54,5 штатних одиниць.
Центр розташовуватиметься за трьома адресами:
Попереду ще багато роботи, але головний крок уже зроблено. Надалі планують запровадити соціальне таксі, створити реабілітаційний центр. Також потрібно набрати штат, навчити всіх фахівців.
Сьогодні закладено міцний фундамент для розбудови соціальної інфраструктури громади.
Джерело: БФ “СОС Дитячі містечка”