4 листопада в Ірпені відбулася міжнародна конференція «Розвиваємо освіту разом – навчаємось один в одного і навчаємо один одного». Захід проходив у рамках освітнього проекту між містами-побратимами Ірпінь (Україна) – Борна (ФРН).
Учасників конференції привітав Ірпінський міський голова Володимир Карплюк.
«Ми розуміємо, що в наш час покращити якість освітніх послуг можна лише постійно навчаючись самим. І тому в рік освіти в Ірпені одним із головних завдань для нас стало навчання наших вчителів», – зазначив Володимир Карплюк.
«Німеччина, яка сьогодні має один із найпотужніших економічних потенціалів в Європі, доводить, що основою прогресу в країні є освіта. Тому, я щиро дякую німецьким колегам за те, що приймають у себе ірпінських вчителів і приїздять до нас передавати свій досвід. Вірю, що це буде добра традиція й надалі», – додав очільник Ірпеня.
Також з вітальним словом виступили: Юлія Федів, регіональний координатор проекту “Партнерства з містами України”, Нелля Ничкало, академік-секретар відділення професійної освіти і освіти дорослих Національної академії педагогічних наук України, доктор педагогічних наук, професор, Заслужений діяч науки і техніки України, Наталія Авшенюк, заступник завідувача кафедри ЮНЕСКО “Неперервна освіта ХХІ століття”, завідувач відділу зарубіжних систем педагогічної освіти і освіти дорослих Інституту педагогічної освіти і освіти дорослих НАПН України, доктор педагогічних наук.
«В місті Борна ми побачили сонце і привезли його в Ірпінь», – з такими словами розпочала свою презентацію “Освітній проект: враження, підсумки, впровадження, виклики сьогодення” Олеся Литвин, вчитель вищої кваліфікаційної категорії, старший учитель Ірпінської СЗШ №2. Директор школи Дінтеробершуле (Борна, ФРН) Ф.Цііманн розповів про систему шкільної освіти Німеччини. О.Шпильковська, вчитель початкових класів Ірпвнської ЗШ №13 доповіта про школу в авангарді суспільних змін: реалізацію концепції “Нова українська школа”. Директор Ірпінської ЗШ №13 Володимир Захлюпаний предстатив проект “13 новинок 13 школи після участі у проекті”, реалізований у рамках освітнього українсько-німецького проекту.
Далі відбулася презентація майстер-класів та воркшопів від учасників проекту та спеціально запрошених гостей.
Варто зазначити, що програма заходу була досить насиченою. Ірпінські вчителі розповіли про свій візит до міста-побратима Борна, про знання і досвід, які отримали в Німеччині та реалізували його в школах міста.
Кожен учасник міжнародної конференції «Розвиваємо освіту разом – навчаємось один в одного і навчаємо один одного» отримав сертифікат.