12 січня у актовій залі Ірпінської міськради пройшла Конференція вчителів, на яку приїхали близько 300 вчителів з усього Приірпіння. Зала була повною, і це не дивно, бо програма конференції обіцяла бути цікавою, насиченою заходами, які для більшості присутніх були новими і незвичними.
Зустріч традиційно почалася з привітань та вступних виступів заступника Ірпінського міського голови Дмитра Вікторовича Христюка, заступника міського голови з гуманітарних питань Наталії Григорівни Семко, радника міського голови з питань освіти, доктора педагогічних наук, професора Наталії Іванівни Клокар та радника міського голови з питань освіти Ганни Юріївни Король.
Дмитро Христюк наголосив на кроках, які здійснює відділ освіти для вирішення питань другої зміни у школах міста: «Ми добудуємо класи і корпуси у діючих школах №17 та №13, потім – черга шкіл №12 та №2». Дмитро Вікторович запевнив, що влада буде знаходити практичні механізми для мотивації освітян, і привітав всіх із святами, побажав натхнення, позитиву, зростання професіоналізму і гарної командної роботи на шляху до великих змін, які чекають освітню галузь в Ірпені у 2017-му.
Наталія Іванівна Клокар говорила з учасниками семінару про розробку Програми розвитку системи освіти міста на 2017–2021 рр. Наталья Іванівна впевнена, що головним фактором змін у освіті є сам вчитель, його особисте бажання бути добрим вчителем, який щиро любить дітей. А ще Наталія Іванівна запропонувала вчителям вже сьогодні вносити свої пропозиції стосовно тем для професійних тренінгів під час весняних канікул з метою покращення компетентності випускників шкіл.
Гості цьогорічної конференції – цікаві особистості і відомі фахівці у сфері новітньої освіти, вони вже давно ідуть у ногу з часом, втілюючи найкращі технології у навчанні дітей. Тож їм було чим поділитися з нашими освітянами!
Отже, давайте познайомимося з тими, хто ділився своїми знаннями, досвідом, новітніми цікавими методиками.
Ігор Єреметов, віце-президент української асоціації гуманної педагогіки, лікар-стоматолог, психолог, Лицар гуманної педагогіки, висвітлив тему: «Гуманна педагогіка в контексті Нової української школи».
Лілія Білоусова, коуч, психолог, бізнес-тренер, ведуча Школи освітнього коучінгу, Школи для батьків та ще багатьох цікавих напрямків у сфері коучінгу, говорила на тему професійного здоров’я вчителя, його емоційної стійкості.
Своїм досвідом з системного застосування ТРВЗ-педагогіки в навчально-виховному процесі школи ділилася Олена Гредінарова, кандидат психологічних наук, доцент кафедри практичної психології ЗНУ, фахівець Міжнародної Асоціації ТРВЗ, генеральний директор школи «ЕЙдоС», яка була одна з перших в Україні, хто зацікавилася й засвоїла методику ТРВЗ педагогіки і втілює її у життя в своїх проектах вже більше 10 років.
Після невеличкої перерви на каву, учасники конференції поділилися на групи для практичної роботи, а саме тренінгів і майстер-класів по трьом напрямкам: перший напрямок – ТРВЗ технології в освіті, представлений Оленою Гредінаровою; другий напрямок – школа гуманної педагогіки «Освіта від серця до серця», яку представила Зінаїда Хоменко, заступник голови київського міського центру гуманної педагогіки, кандидат психологічних наук, Вчитель гуманної педагогіки. В третьому напрямку – синдром вигорання вчителів, діагностика і профілактика – працювала Лілія Білоусова.
Результати цієї роботи перевищили всі сподівання. Вчителі із захопленням ділилися своїми враженнями, адже це вперше Конференція вчителів проходила у такому активному цікавому новому для ірпінськіх освітян форматі. Сподіваємося, ці перші кроки в рамках нової Програми розвитку освіті в Ірпені стануть початком добрих змін для ірпінських школярів.
Матеріал підготувала Олена ВІтер
Фото Володимира Шилова
Джерело: http://theirpin.city/read/articles/article/9184