17 серпня в залі засідань Ірпінської міської ради відбувся перший етап Громадських слухань з питань меморіалізації за підтримки Українського інституту національної пам’яті.
Із вступним словом виступили Ірпінський міський голова Олександр Маркушин, радник Міністра у справах ветеранів України Василь Павлов, начальниця відділу культури, національностей та релігій Ірпінської міської ради Євгенія Антонюк та радниця Ірпінського міського голови з мистецьких питань “Місця колективної памʼяті” Софія Мартинюк.
В освітньому блоці обговорили наступні теми:
“Етика та рівність у вшануванні пам’яті”
Спікер: голова Українського інституту національної памʼяті, громадський та державний діяч, експерт у сфері комунікацій, освіти, культури Антон Дробович.
“Різноманітність підходів до персоналізованого вшанування пам’яті, жива пам’ять”
Спікер: історик, експерт публічної історії, декан факультету магістерських соціальних та гуманітарних студій Київської школи економіки (KSE) Антон Лягуша.
Свою поезію прочитала та поділилась думками мати загиблого Героя Ліна Українець.
“Досвід вшанування пам’яті в Ірпінській громаді”
Спікери: начальник відділу з роботи з особами з інвалідністю, ветеранами, пораненими, сім’ями загиблих військових та постраждалими внаслідок аварії на ЧАЄС Борис Балмасов та радниця Ірпіського міського голови з мистецьких питань Софія Мартинюк.
Варто зазначити, що у практичному блоці учасники в групах напрацювали нові підходи у вшануванні пам’яті та презентували свої ідеї.
Презентація пропонованих Ірпінською міською радою місць колективної памʼяті (спікер: Софія Мартинюк, радниця Ірпінського міського голови з мистецьких питань):
Форма для внесення Ваших пропозицій та коментарів щодо доповнення місць колективної памʼяті:
http://surl.li/bontci
Презентація: “Етика та рівність у вшануванні памʼяті. 9 принципів меморіалізації” (спікер: Антон Дробович, голова Українського інституту національної памʼяті): http://surl.li/hopeox
Презентація різноманітності підходів до персоналізованого вшанування памʼяті “Жива памʼять” (спікер: Антон Лягуша експерт публічної історії, декан факультету магістерських соціальних та гуманітарних студій Київської школи економіки):
Презентація досвіду вшанування памʼяті в Ірпінській громаді (спікер: Борис Балмасов, начальник відділу з роботи з особами з інвалідністю, ветеранами, пораненими, сімʼями загиблих військових управління праці та соціального захисту населення ІМР):
Подальші кроки:
29 серпня – презентація напрацювань роботи в групах (що відбулась 17 серпня);
7 вересня – громадські слухання, голосування за погодження місць колективної памʼяті для Ірпінської міської територіальної громади та рекомендованих і небажаних практик персоналізованого вшанування памʼяті.
Детальніше дивіться у відеозаписі.