4 листопада в актовій залі міської ради відбувся урочистий захід з нагоди 73-ї річниці визволення Приірпіння від німецько-фашистських загарбників.
На захід завітали ветерани, діти війни, учасники бойових дій, представники ветеранських організацій, громадськість міста.
З вітальним словом до присутніх звернувся перший заступник Ірпінського міського голови Дмитро Христюк.
«Завдяки мужності та героїзму наших воїнів, битва на берегах Дніпра у 1943-му році закінчилася довгожданою перемогою – визволенням столиці України – міста Києва, нашого міста та селищ Приірпіння, – підкреслив Дмитро Христюк у вітальній промові. – Поруч з нами живуть ветерани війни, учасники Другої світової війни, яким пощастило залишитись живими. На жаль, їх ряди рідшають з кожним роком. Турбота про них, постійна увага до їхніх потреб і запитів – обов’язок кожного із нас, справа честі».
На урочистому заході лунали привітання від керівників ветеранських організацій, учасників антитерористичної операції, талановитої молоді міста. Народний хор ветеранів війни та праці «Пам’ять» виконав пісні повоєнних років.
Ветеранам Приірпіння вручили «Медаль на честь 73 річниці визволення України від німецьких загарбників».
Нагадаємо, що протягом півтора місяця війська 1-го Українського фронту, за підтримки партизан, мирного населення готувалися до визволення столиці України. Місто було визволене в ході Київської наступальної операції, що тривала з 3 по 13 листопада 1943 року. Але сам процес визволення від гітлерівської окупації Київської області розтягнувся майже на півроку – до 4 лютого 1944 року.
Сумну статистику війни зберігають архівні документи: 283 наші земляки було вивезено до Німеччини. У фашистських катівнях закінчили земну дорогу активісти руху опору та мирні жителі Приірпіння: з Ворзеля – 83 особи, з Гостомеля – 81. У жовтні 1943 року був спалений хутір Любка. 952 жителі Приірпіння не повернулися з поля бою до рідних домівок. Серед них клас добровольців-випускників Ірпінської середньої школи №1. загинули на війні три брати і батько сім’ї Забарило, три брати Волгіни, три брати Соловйови.