3 листопада в Ірпінській центральній міській бібліотеці з нагоди відзначення Дня визволення України та Дня визволення Приірпіння від фашистських загарбників відбулася година пам’яті «Безсмертя народного подвигу», де вшанували ветеранів та учасників Другої світової війни.
Перший заступник Ірпінського міського голови Дмитро Христюк привітав ветеранів та усіх тих, хто у післявоєнні важкі роки відновлював та розбудовував систему життєзабезпечення Приірпіння, Київщини та всієї України.
«Ми завжди будемо пам’ятати великий подвиг мужніх Воїнів, які ціною власного життя та здоров’я захистили нашу землю від фашиського поневолення. Вічна пам’ять загиблим. Велика шана ветеранам! Ваш подвиг завжди житиме у наших серцях», – підкреслив Дмитро Христюк.
На урочистому заході лунали привітання від керівників ветеранських організацій, учасників антитерористичної операції, талановитої молоді міста. Народний хор ветеранів війни та праці «Пам’ять» виконав пісні повоєнних років.
Нагадаємо, що протягом півтора місяця війська 1-го Українського фронту, за підтримки партизан, мирного населення готувалися до визволення столиці України. Місто було визволене в ході Київської наступальної операції, що тривала з 3 по 13 листопада 1943 року. Але сам процес визволення від гітлерівської окупації Київської області розтягнувся майже на півроку – до 4 лютого 1944 року.
Сумну статистику війни зберігають архівні документи: 283 наші земляки було вивезено до Німеччини. У фашистських катівнях закінчили земну дорогу активісти руху опору та мирні жителі Приірпіння: з Ворзеля – 83 особи, з Гостомеля – 81. У жовтні 1943 року був спалений хутір Любка. 952 жителі Приірпіння не повернулися з поля бою до рідних домівок. Серед них клас добровольців-випускників Ірпінської середньої школи №1. загинули на війні три брати і батько сім’ї Забарило, три брати Волгіни, три брати Соловйови.