Розробка Дорожньої карти розвитку підприємництва ветеранів АТО Приірпіння має стати зразком і прикладом для інших територіальних громад у напрямку підтримки учасників АТО та розвитку малого і середнього бізнесу.
Про це йшла мова 30 червня в Ірпені за круглим столом «Шляхи розвиту малого та середнього бізнесу ветеранів АТО».
У заході брали участь: Ірпінський міський голова Володимир Карплюк, народний депутат України, автор Доктрини збалансованого розвитку «Україна – 2030» Сергій Тарута, провідний науковий співробітник Інституту економічних досліджень та політичних консультацій, координатор конкурсу Дорожніх карт Програми USAID «Лідерство в економічному врядуванні» Ольга Красовська, проректор з наукової роботи ДВНЗ «КНЕУ», керівник проекту з розробки Дорожньої карти розвитку малого та середнього підприємництва для учасників АТО «Акселератор бізнесу 4.5.0.» Лариса Антонюк, керівник центру допомоги учасникам АТО при Київській обласній державній адміністрації Світлана Шеповалова, депутат Ірпінської міської ради Максим Плешко, голова Громадської організації «Ірпінська агенція розвитку» Олена Чернявська, координатор проекту з розробки Дорожньої карти розвитку малого та середнього підприємництва для учасників АТО «Акселератор бізнесу 4.5.0.» Антон Головенко, голова громадської організації «Ірпінська міська спілка ветеранів та інвалідів АТО» Денис Красінський, начальник управління інфрастурного розвитку, інвестицій та житлово-комунального господарства Андрій Літвинов, ветерани АТО, які започатковують власний бізнес, представники громадських об’єднань, підприємці.
«Велике завдання сьогодні стоїть перед нами: щоб хлопці, які повертаються з АТО не замикалися у собі, щоб вони пам’ятали, що життя триває. Ця ініціатива сприяє і творчому пошуку, і реалізації бізнес-програми, яка може стати справою їх життя. Тому, коли до нас звернулася Рада АТО ми одразу підтримали цей грантовий проект і запропонували фінансову підтримку. А у наступні роки маємо намір розширяти його до національного рівня», – зазначив Ірпінський міський голова Володимир Карплюк.
Варто зазначити, що в Ірпені ветерани АТО і члени сімей загиблих мали можливість подати заявку на конкурс стартапів. Участь у конкурсі дає можливість отримати юридичну підтримку і допомогу в підготовці бізнес-плану. Автори трьох кращих бізнес-планів отримають фінансову підтримку на запуск своєї справи. Загальний бюджет підтримки – 200 тисяч гривень. Ще 100 тисяч зарезервовано.
За словами координатора проекту з розробки Дорожньої карти розвитку малого та середнього підприємництва для учасників АТО «Акселератор бізнесу 4.5.0.» Антона Головенка, на конкурс зареєструвалося близько п’ятдесяти учасників. Серед них – мешканці Ірпеня, Гостомеля, Коцюбинського, Ворзеля, Бучі.
«Розвинені країни завжди опираються у своєму розвитку на малий і середній бізнес. Майже усі європейські держави мають 50% доходів від малого і середнього бізнесу. Тому головне завдання у наших територіальних громад – розвивати цей напрямок. Тому сьогодні Ірпінь показує приклад всім громадам, тим паче таким чином підтримуючи ветеранів АТО», – наголосив Сергій Тарута народний депутат України, автор Доктрини збалансованого розвитку «Україна – 2030» Сергій Тарута.
Координатор проекту з розробки Дорожньої карти розвитку малого та середнього підприємництва для учасників АТО «Акселератор бізнесу 4.5.0.» Антон Головенко розповів про бар’єри у розвитку малого і середнього підприємництва ветеранів АТО.
На результатах проведених фокус-групових досліджень ветеранів АТО, які розпочинають власний бізнес зупинилася голова Громадської організації «Ірпінська агенція розвитку» Олена Чернявська.
У ході засідання обговорили й актуальні питання щодо стимулювання та розвитку малого та середнього бізнесу для ветеранів АТО, зокрема: можливість надання безвідсоткових кредитів учасникам АТО для створення власного бізнесу, спрощення процедури реєстрації бізнесу, розробку пільг на використання рекламних площ, спрощення оподаткування тощо.